Takhle zblízka ptáky určitě nevidíte.

Takhle zblízka ptáky určitě nevidíte. | zdroj: theearthchild.com


Žena krmí ptáky a zblízka fotí jejich rozmanitou krásu

TÉMATA: zvířata | ptáci | fotografie

user-avatar

Yvonne K.

23. 02. 2017 | 08:39

Ptáci sice kolem nás poletují po celý den, občas nám přistanou na okenním parapetu či přilétnou do krmítka, ale pozorovat je můžeme pouze zpovzdálí. Německé fotografce se ovšem podařilo dostat se do jejich bezprostřední blízkosti a zachytit je takříkajíc intimně při jejich krmení.

Když se Němka Lisa M. Ca, přestěhovala za svým manželem do amerického Michiganu, všimla si, že i když jsou počasí a roční období na obou březích Atlantiku podobné, žijí tam poněkud odlišní ptáci. Začala je proto krmit a současně si je fotila.

"Chtěla jsem se k nim dostat trochu blíž, tak jsem se snažila pořídit si malé rozšíření pro svou digitální zrcadlovku. Takto jsem objevila ptačí fotobudku, " řekla pro deník Metro Times. Snímky, které díky tomuto zařízení pořídila, byly tak úchvatné, že se je rozhodla sdílet na Facebooku. Brzy se staly virálem a měly přes třicet tisíc sdílení. Lisa si kvůli tomu založila vlastní blog nazvaný Ostdrossel, kde své snímky dál zveřejňuje. “Ptáci jsou jako malý šperk z přírody. Přinášejí mi radost,” svěřila se webu theearthchild.com.

Podívejte se sami a uznejte, že jsou tito opeřenci rozkošní.

 

user-avatar

Yvonne K.

23. 02. 2017 | 08:39

Zavří­t reklamu