Tyto šperky se omylem dostaly k Lorettě Simsové, vrátila je zpět.

Tyto šperky se omylem dostaly k Lorettě Simsové, vrátila je zpět. | zdroj: allthatsinteresting.com


Žena koupila v obchodě bavlněné ubrousky v krabici, našla v ní cenné šperky, co myslíte, že udělala?

TÉMATA: nálezy | šperky | kanada

user-avatar

Tomáš Chalupa

2. 03. 2018 | 13:30

Kanaďanka Loretta Simsová si koupila v charitním bazaru balení ubrousků v hodnotě padesáti centů. V krabici ale našla šperky, které měly hodnotu nejméně 1800 dolarů.

Simsová se rozhodla, že si šperky nenechá a rozhodla se je vrátit do obchodu. Přinesla tak všech devět kusů, které se v krabici skrývaly. Konkrétně šlo o osm prstenů zdobených diamanty a rubíny a jeden perlový náhrdelník. Otázka je, jak vlastně mohlo k takto bizarní záměně dojít?

Podle pozdějšího vyjádření charitního bazaru Cowichan Hospital Auxilary Thrift Store šlo o dar neznámého muže, který si přál šperky věnovat místní nemocnici. Shromáždil šperky své starší sestry a umístil je do krabice od ubrousků. Zřejmě nějakým nedopatřením krabice skončila na polici obchodu mezi běžným zbožím, kde ji našla Simsová.

„Měla jsem od začátku pocit, že mi nepatří. Můj úkol byl je objevit a vrátit zpět,“ řekla ke svému činu Simsová. Potřebovala se jen ujistit, že šperky opravdu půjdou do dražby, jejíž výtěžek je určen na pomoc pacientům nemocnice. Ruku na srdce, kolik z nás by si šperky raději ponechalo?

user-avatar

Tomáš Chalupa

2. 03. 2018 | 13:30

Zavří­t reklamu