válkaČeskoslovenskoobjevy

Žena koupila v obchodě bavlněné ubrousky v krabici, našla v ní cenné šperky, co myslíte, že udělala?

Žena koupila v obchodě bavlněné ubrousky v krabici, našla v ní cenné šperky, co myslíte, že udělala?
Zdroj: allthatsinteresting.com

Kanaďanka Loretta Simsová si koupila v charitním bazaru balení ubrousků v hodnotě padesáti centů. V krabici ale našla šperky, které měly hodnotu nejméně 1800 dolarů.

Tomáš Chalupa 2. března 2018

Simsová se rozhodla, že si šperky nenechá a rozhodla se je vrátit do obchodu. Přinesla tak všech devět kusů, které se v krabici skrývaly. Konkrétně šlo o osm prstenů zdobených diamanty a rubíny a jeden perlový náhrdelník. Otázka je, jak vlastně mohlo k takto bizarní záměně dojít?

Podle pozdějšího vyjádření charitního bazaru Cowichan Hospital Auxilary Thrift Store šlo o dar neznámého muže, který si přál šperky věnovat místní nemocnici. Shromáždil šperky své starší sestry a umístil je do krabice od ubrousků. Zřejmě nějakým nedopatřením krabice skončila na polici obchodu mezi běžným zbožím, kde ji našla Simsová.

„Měla jsem od začátku pocit, že mi nepatří. Můj úkol byl je objevit a vrátit zpět,“ řekla ke svému činu Simsová. Potřebovala se jen ujistit, že šperky opravdu půjdou do dražby, jejíž výtěžek je určen na pomoc pacientům nemocnice. Ruku na srdce, kolik z nás by si šperky raději ponechalo?

Další články

Zavří­t reklamu