válkaČeskoslovenskoobjevy

Žena kojí svou pětiletou dceru. Přestat chce, až bude mít holčička deset

Žena kojí svou pětiletou dceru. Přestat chce, až bude mít holčička deset
Zdroj: social.diply.com

"Svou dceru budu kojit až do desíti let, pokud to bude možné," tvrdí Miira Dawson z Velké Británie. Svým přístupem k výchově vzbudila na internetu emoce.

Simona Knotkova 26. září 2017

„Myslím, že je pěkné, když dítě vyrůstá a pamatuje si, že bylo kojeno. To většina lidí říct nemůže. Navíc je díky tomu zdravé a chytřejší,“ říká šestatřicetiletá žena z anglického Poole.

Není to jediná kuriozita, kterou se liší od ostatních matek. Mimo to s ní obě děti – pětiletá Tara a dvouletý chlapeček – také denně usínají v posteli, zatímco manžel leží na odděleném lůžku. Dawson nechce, aby děti měly při usínání strach nebo se probouzely v posteli samy.

Děti dostávají svou porci mléka třikrát denně.

Děti dostávají svou porci mléka třikrát denně.

Podle odpůrců její metody se děti tak ale nenaučí samostatnosti a stanou se na matce závislé. Nadšený není ani manžel. S dětmi kvůli tomu tráví méně času a připadá si od rodiny odtržený. Žena na svém přístupu ale nehodlá nic měnit.

Podle Světové zdravotnické organizace je doporučováno kojit dítě aspoň šest měsíců po porodu. Nejvyšší hranice, kdy se s kojením obvykle přestává, se pohybuje okolo dvou let.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu