válkaČeskoslovenskoobjevy

Žena je posedlá šedesátkami. Utratila za to už více než milion

Žena je posedlá šedesátkami. Utratila za to už více než milion
Zdroj: Profimedia
+ 1 fotka+ 2 fotky

Sedmapadesátiletá Britka žije, jako by se zasekla v 60. letech. Své vášni obětovala už více než 40 tisíc liber (přes 1,2 milionu korun).

Simona Knotkova 28. října 2020

I když prožila svou pubertu v 70. a 80. letech, její srdce bije pro šedesátky. Gina Guearnieri z Worthingu žije, jako by se zasekla v minulé dekádě. Podle jejího stylu se šatí, bydlí i cestuje. Netradiční vášeň v sobě poprvé objevila po zhlédnutí snímku Franca Roddama Quadrophenia (1979), jehož příběh se zaměřuje na subkulturu mods.

Thumbnail # Když se mods střetli s rockery, ve vzduchu lítala lehátka
Mohlo by Vás zajímat:

Když se mods střetli s rockery, ve vzduchu lítala lehátka

„Ten film mi ukázal způsob života, který jsem sama chtěla žít. Oblečení a domácí potřeby, které byly v módě v 70. letech, se mi nelíbily. Přidala jsem se ke skupině, která hrála šedesátkové R’n’B, a šest nocí v týdnu jsem byla pryč, domů jsem se chodila jenom převléct. I když to byl počátek 80. let, my si připadali, jako bychom žili v šedesátkách. Byly to nejlepší roky našich životů,“ vzpomíná žena.

Dnes žije společně se svým partnerem v bungalovu, který je plně vybavený retro věcmi. V garáži má čtyři skútry, Triumph Herald z roku 1966 a Bedford CA Porthole Campervan z roku 1959. Namísto moderního hi-fi setu je hrdou majitelkou gramofonu značky Dansette.

Thumbnail # U nás zely regály prázdnotou, takhle se nakupovalo ve světě: Nahlédněte do obchodů 60. let
Mohlo by Vás zajímat:

U nás zely regály prázdnotou, takhle se nakupovalo ve světě: Nahlédněte do obchodů 60. let

Je to pro mě víc než hobby. Možnost strávit víkend na koncertě a procházet se blešími trhy, zatímco mám na sobě svůj oblíbený plášť a retro boty, je pro mě skutečným potěšením. Nedokážu si představit, že bych takto nežila. Lidé, kteří mě neznají a navštíví můj dům, říkají, že to tady vypadá jako v muzeu. To mě v mém úsilí motivuje. Miluju příběhy a většina mých věcí má v sobě historii, výjimečně i stopy po bitvě,“ říká.

Ač život jako v šedesátkách není levnou záležitostí, výsledná radost za to podle ní stojí. „Jsem taková straka z poloviny století, mám spoustu kolekcí, které mi bylo potěšením dávat dohromady. Internetovým prodejům se snažím vyhýbat, raději se toulám po trzích a bazarech. Nikdy si dopředu nedělám nákupní seznam, v tom je ta krása retro nákupů – nikdy nevíte, co najdete,“ uzavírá.

Další články

Zavří­t reklamu