Kulaté zařízení vlevo monitoruje manželovy příchody domů.

Kulaté zařízení vlevo monitoruje manželovy příchody domů. | zdroj: odditycentral.com


Žena instalovala ke dveřím “píchačky”, aby její manžel chodil včas domů

TÉMATA: lidé | čína

user-avatar

Yvonne K.

21. 07. 2017 | 13:00

Titulní fotografie možná na první pohled nepůsobí nijak zajímavě, ale příběh, který se za ní skrývá, zajímavým rozhodně je. To malé kulaté zařízení na fotce je totiž čtečka karty, kterou nainstalovala ke dveřím jistá vdaná žena z Číny, aby kontrolovala příchody svého manžela domů. V případě, že by se opozdil, by následovaly domácí tresty.

Snímek podivného zařízení postovala na čínské sociální síti Weibo uživatelka jménem Emma I. Pořídila jej při návštěvě své kamarádky žijící v Šanghaji. Od ní se také dozvěděla, že jde o čtečku, s jejíž pomocí žena sleduje manželovy pozdní příchody domů. Ten je zaměstnán u jedné internetové společnosti, kde pracuje mnoho hodin přesčas. Manželce to však od určité doby začalo silně vadit, a tak vymyslela způsob, jak dostat muže dřív domů. Vedle čtečky vyvěsila pravidla se stanovenými odměnami a tresty. V případě, že se muž vrátí domů před devátou hodinou večer, bude odměněn teplou večeří, aniž by byl povinen mýt nádobí. Pokud by se o 30 minut opozdil, následuje pokuta ve výši 100 jüanů (v přepočtu asi 330 korun), a jestliže by přišel ještě později, musel by o víkendu celý den vykonávat domácí práce. Tato metoda se podle její autorky prý velice osvědčila. Muž začal chodit domů o mnoho dřív, což mělo pozitivní dopad na jejich manželství. Ilustrační kresba

Fotografie čtečky vyvolala na čínských sociálních sítích velký ohlas. Tisíce lidí vyjádřilo svůj názor na tento unikátní kontrolní systém. “Jeho žena určitě pracuje v oddělení HR,” napsal například uživatel s přezdívkou @LiuLInchuan.

“Tak to je moc! Jste zbaven svobody," prohlásil další. Našli se i tací, hlavně z řad žen, kterým se však metoda zalíbila. “Hej, zlato, co kdybych tohle zavedla u nás doma?” tagovala jedna žena svého manžela. Někteří pak si oddychli, že se s něčím takovým ani nemusí zabývat. “Naštěstí jsem singl,” oddechl si jeden muž.

A co vy, jak vám by se zamlouvalo podobné zařízení?

 
 

témata

user-avatar

Yvonne K.

21. 07. 2017 | 13:00

Zavří­t reklamu