Tak dlouho se do obrazovky zírá, až se z toho oslepne...

Tak dlouho se do obrazovky zírá, až se z toho oslepne... | zdroj: odditycentral.com


Žena hrála celé hodiny hru na mobilu. Oslepla na jedno oko

TÉMATA: čína | zrak

user-avatar

Simona Knotková

23. 10. 2017 | 14:00

Strávíte na svém smartphonu někdy i celé hodiny? Dejte si na to pozor. Mohli byste totiž dopadnout jako jednadvacetiletá žena z čínského města Tung-kuan.

Žena, uváděná médii pod jménem Wu, si na začátku října všimla, že nevidí na pravé oko. Myslela si, že je jenom přepracovaná, a šla spát. Ani další den ráno se zrak do jejího oka ale nevrátil. V nemocnici jí byla diagnostikována obstrukce centrální retinální tepny.

Komplikace, která způsobuje atrofii zrakového nervu, se obvykle vyskytuje pouze u starších pacientů. Wu si ji uhnala nadměrným hraním své oblíbené hry na telefonu.

"Když jsem měla volno, vzbudila jsem se v šest ráno a po snídani jsem hrála až do čtyř odpoledne. Pak jsem si dala pauzu a na chvíli jsem si šla lehnout. Pokračovala jsem až do dvou do rána. Někdy jsem si ani nedělala přestávky na jídlo," popisuje žena.

Wu se stala závislou na videohře Arena Of Valor

Nadměrnému hraní nebyly ušetřeny ani její pracovní dny. Po příchodu domů z kanceláře, kde seděla celý den u počítače, hrála videohru sedm až osm hodin v kuse.

Lékaři se Wu zatím neúspěšně pokouší zrak vrátit. Zároveň varují veřejnost, aby nepodceňovala bezpečnost očí a na telefonu ani počítači netrávila příliš mnoho času. Doporučováno je si dělat po třiceti minutách pauzu a oči si uvolnit.

 

 

témata

user-avatar

Simona Knotková

23. 10. 2017 | 14:00

Zavří­t reklamu