válkaČeskoslovenskoobjevy

Žena donutila muže, aby o ni svedli souboj. Jeden z nich zemřel

Žena donutila muže, aby o ni svedli souboj. Jeden z nich zemřel
Zdroj: dailymail.co.uk

Jako za časů rytířů spolu svedli souboj dva muži, kteří se zamilovali do jedné ženy. Výsledek má daleko do romantických příběhů ze středověku.

Simona Knotkova 19. prosince 2019

Pětadvacetiletého litevského vězně Mantase Kvedarasa poznala Asta Juskauskiene přes muže, se kterým byla v únoru tohoto roku krátce vdaná. Dvojice si vyměňovala zprávy a slibovala si, že se po propuštění Mantase spolu uvidí v Londýně, kde Asta pracovala jako ošetřovatelka. Zároveň byl na scéně ještě třetí muž, další bývalý manžel Giedruis Juskauskas, který měl se ženou pětiletou dceru. I tato dvojice spolu byla stále v kontaktu a i přes pokračující spory udržovala sexuální poměr. Vše se změnilo po návratu Mantase z vězení a jeho příjezdu do britské metropole.

„Každý z mužů si z různých důvodů dělal na Astu Juskauskiene nárok. Situace byla neúnosná a mířila ke katastrofickému závěru,“ sdělil u soudu státní zástupce Hugh Davies.

Podle výpovědi jedné z blízkých kamarádek se Asta prý nechala slyšet, že muži se o ni doslova poperou. Žena si následně měla vybrat, kterému z nich dá přednost. „Varovala jsem ji, že bude nebezpečné, pokud Giedrius přijde domů a najde tam Mantase. Řekla mi, že spolu budou bojovat. Věděla jsem, že Giedrius je velmi žárlivá osoba,“ sdělila svědkyně.

Mladšímu Mantasovi Asta prý řekla, aby se během fyzického střetu nebál použít „vážné násilí“. Muž její slova vyslyšel a svého protivníka nakonec třiceti pěti bodnými ranami nožem usmrtil. Že se skutečně jednalo o předem domluvené setkání dokládají i záznamy z telefonu.

Po spáchání vraždy se Mantas ukryl v bytě své přítelkyně. Zde ho našla policie, které se k vraždě později doznal. Ze spoluúčasti na závažném kriminálním činu je ale nyní obviněna také Asta, kterou žalující strana označila za manipulativního a řídícího člověka. Během vyšetřování byla několikrát přistižena při lži a záměrně také smazala části některých textových konverzací z mobilu. Ona sama se však cítí nevinná a popírá veškerou účast na spiknutí, které skončilo vraždou člověka.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu