válkaČeskoslovenskoobjevy

Žena denně polyká živé brouky. Věří, že ji to ochrání před rakovinou

S netradiční preventivní metodou začala televizní herečka a majitelka společnosti The Plastics of Hollywood Marcela Iglesias před několika týdny. Motivovala ji k tomu zkušenost nemocného kamaráda.

„Vrátila se mu rakovina a doktoři mu dávali šest měsíců života za předpokladu, že bude docházet na chemoterapii. On se ale na jejich západní medicínu vykašlal a namísto toho začal pojídat čtyřicet až padesát brouků denně. Navzdory prognózám přežívá už více jak šest let,“ vypráví Iglesias.

I když se pojídání brouků na první pohled jeví jako další vyšinutá metoda šarlatánů, ve skutečnosti má mít svůj důvod. Konkrétně čínský druh Ulomoides dermestoides vylučuje takzvané Coleyovy toxiny, které mají podle některých teorií množství prospěšných účinků. Kromě prevence před rakovinou údajně posilují imunitní systém, pomáhají trávicímu traktu či fungují jako účinný prostředek v boji s chronickou bolestí či artritidou. Neexistuje však dosud žádná lékařská studie, která by tato slova potvrzovala.

Iglesias si brouky doma pěstuje a denně jich sní pět. „Vůbec mi to nepřipadá nechutné, ani když mi lezou po jazyku,“ tvrdí. „Nejhorší, co se může stát, je, že mi nepřinesou žádný užitek a všechno je jenom lež. Přinejmenším dostávám do svého těla proteiny a nemusím konzumovat žádné zvířecí. Je to mnohem lepší než pojídání masa. Tělo brouky snadno stráví, zatímco ke strávení masa potřebuje mnoho energie. Co se týče masa, nikdo taky neví, co se děje za zavřenými dveřmi. Se zvířaty je pravděpodobně příšerně zacházeno, jsou napumpované hormony a před smrtí trpí. To způsobuje, že se do jejich těl uvolňují špatné toxiny, které následně lidé konzumují.“

Do svého jídelničku zařadila žena také další prospěšné potravinové doplňky a denně konzumuje celerový džus, tablety jablečného octu a lněný olej. I když přiznává, že si v minulosti nechala do svého pozadí napíchat injekce, aby předešla povislé kůži, plastickým zákrokům a chemii se brání.

„Raději budu jíst brouky než léky z laboratoří,“ uzavírá.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu