válkaČeskoslovenskoobjevy

Žena darovala cizímu muži z internetu svou ledvinu

Žena darovala cizímu muži z internetu svou ledvinu
Zdroj: odditycentral.com

Darovali byste úplně cizímu člověku odsouzenému na smrt svou ledvinu? Přesně to udělala třicetiletá žena z Kalifornie.

Simona Knotkova 31. července 2018

Mnoho lidí si dává za novoroční předsevzetí přestat kouřit nebo zhubnout kila. Jessica Morris chtěla v novém roce někomu zachránit život. Příležitost se naskytla v inzerátu třicetiletého Davida Nachera, který zoufale hledal dárce ledviny. Pokud by ho nenašel, pravděpodobně by v krátké době zemřel.

Muž ze San Francisca přišel o první ledvinu v pouhých třech měsících života. Od té doby prodělal dvacet sedm dalších operací a navíc mu byla diagnostikována Crohnova choroba. V posledních letech mu selhávala také druhá ledvina a transplantace nového orgánu byla nevyhnutelná. Stále se ale nedařilo nalézt vhodného dárce.

Inzerát, který našla na internetu Morris, byl posledním voláním o pomoc. Když se mu žena na jeho výzvu ozvala, zprvu nevěřil, že svou nabídku myslí vážně. Kromě ní se mu ozvalo také množství lidí nabízejících ledvinu za obří sumy peněz nebo výměnou za pomoc v imigrování do Spojených států.

„Vůbec jsem tomu nevěřil. Myslel jsem si, že je to nějaký podvod. I když jsem si s ní pak začal více psát, nechoval jsem už žádnou naději,“ vypráví Nachere. Ani setkání naživo ho o dobrých úmyslech Jessiky nepřesvědčilo. Teprve když lékařské testy ukázaly, že jeho tělo může ledvinu ženy přijmout a začal se domlouvat termín operace, došlo mu, co se děje. Po dvou měsících příprav a vyšetření leželi oba na sále a celý jeho život se měl změnit.

David Nachere a jeho dárkyně z internetu

David Nachere a jeho dárkyně z internetu

„Dala mi důvod žít, dala mi naději. I kdyby testy nakonec dopadly špatně a k transplantaci by nemohlo dojít, dala mi něco, co jsem neměl,“ sdělil v rozhovoru pro KPIX 5.

Nyní se oba dva z obtížného zákroku zotavují. Zatím to ale vypadá, že žádné komplikace nenastanou. Nachere může nejenom dál žít, ale také našel životní kamarádku.

„Bude asi navždy mým přítelem. Navždy má v sobě kus mého těla, nemá jinou volbu,“ humorně to komentuje Morris.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu