válkaČeskoslovenskoobjevy

Žena chtěla získat peníze z pojistky. Cirkulárkou si uřízla ruku

Žena chtěla získat peníze z pojistky. Cirkulárkou si uřízla ruku
Zdroj: Wikimedia Commons

Kvůli penězům jsou někteří lidé schopni takřka čehokoliv. Mladá Slovinka si kupříkladu uřízla ruku.

Simona Knotkova 5. května 2021

Dvaadvacetiletá Julija Adlešič vymyslela se svým přítelem a jeho otcem plán, jak „snadno“ přijít k velkým penězům. S pěti různými společnostmi uzavřela smlouvu na životní a úrazové pojištění. Následně si kotoučovou pilou uřízla ruku nad levým zápěstím. V nemocnici tvrdila, že si úraz způsobila během řezaní dřeva.

Thumbnail # Ženu chtěl opustit manžel. Rozhodla se, že mu uřízne penis
Mohlo by Vás zajímat:

Ženu chtěl opustit manžel. Rozhodla se, že mu uřízne penis

Do případu se vložila policie, která odhalila smlouvy s pojišťovnami. Vyšetřovatelům se podařilo zjistit, že krátce před incidentem si partner ženy vyhledával na internetu informace o protéze. Proti ženě mluvila také skutečnost, že uříznutou ruku si s sebou nevzala do nemocnice, aby měla jistotu, že bude postižení závažnější. Policisté však ruku objevili a lékaři ji pak přišili ke zbytku horní končetiny.

Svým kouskem si Adlešič měla přijít na pojistku v hodnotě jednoho milionu eur. U soudu do poslední chvíle tvrdila, že je nevinná. „Nikdo nechce být mrzákem. Mám zničené mládí. Jenom já vím, jak se to stalo,“ vypovídala.

Porotu svou obhajobou však neobměkčila. Potrestána byla dva roky odnětí svobody, zatímco její přítel, který je obžalovaný také z dalších přečinů, si za mřížemi odsedí roky tři. Otec muže dostal podmínku.

Další články

Zavří­t reklamu