válkaČeskoslovenskoobjevy

Žena chtěla vyléčit syna z homosexuality incestem, ten ji zabil

Žena chtěla vyléčit syna z homosexuality incestem, ten ji zabil
Zdroj: allthatsinteresting.com

Případ Barbary Daly Beakelandové je po mnoha stránkách podivuhodný, až bizarní. Bohužel navíc skončil tragicky. Za vším stálo její přesvědčení, že je schopná svého syna vyléčit z homosexuality.

Tomáš Chalupa 19. května 2018

Ve čtyřicátých letech minulého století měla Barbara Beakelandová všechno, po čem ženy sní. Byla provdána za bohatého a šarmantního Brookse Beakelanda, jehož děd byl slavný chemik, který stál za vynálezem umělé hmoty. Beakelandová byla považována za jednu z nejhezčích žen světa, alespoň v tomto smyslu o ní psaly bulvární noviny. Objevovala se na stránkách magazínu Harper´s Bazar nebo Vogue.

Jenže to vše bylo jen pozlátko, za kterým se skrývalo něco děsivého a šíleného. Otec Beakelandové se zabil, když jí bylo deset let. Byla to pro ni mimořádně traumatizující záležitost. Otec totiž spáchal sebevraždu, kterou ovšem narafičil jako dopravní nehodu. Finta vyšla a pozůstalí inkasovali od pojišťovny peníze z pojistky. Její matka byla extrémně nervově labilní žena a její dcera po ní zdědila tyto genetické predispozice.

Manželství Beakelandové bylo také krásné jen z vnějšího pohledu. Ve skutečnosti se dokázala za Brookse Beakelanda vdát jen díky podvodu, když se jí podařilo ho přesvědčit, že je s ním těhotná, což nebyla pravda. Ve skutečnosti otěhotněla až po svatbě a v roce 1946 se jim narodil syn Antony.

Tony byl zázračné dítě, navíc okouzlující a milý kluk. Sen každé matky. Měl však jednu vadu. Rodičům sdělil, že je homosexuál, což jim zcela nabouralo jejich vysněnou představu o ideálním dítěti. V šedesátých letech se manželství rozpadlo poté, co Brooks spal s jednou z Antonyho spolužaček a stále se nebyl schopen vyrovnat se synovou sexuální orientací. Následoval rozvod a Brooks se od rodiny odstěhoval.

Barbara se odstěhovala se synem do Londýna, ale jejich vztah se zhoršoval den ze dne. Barbara byla neurotická, zuřivá, někdy až agresivní. Navíc byla chorobně fixovaná na synovu sexualitu. Pokoušela se ho seznámit s různými dívkami, ale nefungovalo to. Rozhodla se tedy vzít celou věc do vlastních rukou a chtěla incestem vyléčit syna z jeho „úchylky“. Už se nikdy nedozvíme, jak celá věc pokračovala a zda Barbara zůstala jen u úmyslu, nebo jestli skutečně spala v rámci léčby se svým synem.

V tu samou dobu se totiž atmosféra v domácnosti zhoršila až na bod mrazu. Antony napadl svou matku kuchyňským nožem, té se ale naštěstí podařilo z domu utéct. Barbara nevolala policii, ale Antony musel jít k psychiatrovi. Psychiatrička absolvovala s Antonym několik sezení a pak navštívila Barbaru. Varovala ji, že je v ohrožení života a že její syn ji může kdykoliv napadnou znovu a zabít ji. „Jste v ohrožení života,“ řekla jí doslova. „Ne, nejsem,“ odpověděla jí klidně Barbara.

O tři týdny později ji v jejím londýnském bytě její syn zabil ranou do srdce. Policisté vyšetřující vraždu byli šokováni tím, jak reagoval Antony. Jako by se ho celá věc netýkala, emočně v tom nebyl nijak zainteresovaný a s klidem si objednal přes telefon jídlo od Číňanů. Antony skončil v psychiatrické léčebně.

Byl propuštěn v roce 1980 a šel bydlet ke své babičce. Té se pokusil udělat to samé, co své matce, a napadl ji nožem. Babička naštěstí přežila. Byl poslán do vazby a čekal ho soud. V průběhu líčení se ale zabil ve své cele. Našli ho udušeného, když si přes hlavu přetáhl igelitovou tašku, a udusil se. Barbara o něm a jeho sexuální orientaci jednou prohlásila, že „je to ohromné selhání inteligence“.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu