válkaČeskoslovenskoobjevy

Žena chce omládnout. Do žil si píchá miliony let starou bakterii

Co byste byli ochotní udělat pro mladistvý vzhled? Německá herečka vystupující pod pseudonymem Manoush si do žil píchá 3,5 milionu let starou bakterii.

Simona Knotkova 17. října 2017

Bakterie Bacillus F pochází ze sibiřského permafrostu, kde ji vědci v roce 2009 objevili. K jejich úžasu buňky bakterie nejevily žádné známky stárnutí. Do budoucna by tak mohly být klíčem k věčnému mládí. Už teď ji na sobě tři měsíce testuje pětačtyřicetiletá Němka.

„Nikdo neví, jak může bakterie na člověka dlouhodobě působit, ale žádný risk znamená žádný úspěch. Nebudu díky tomu vypadat o dvacet let mladší, ale myslím, že mi to pomůže dožít se osmdesátky nebo devadesátky s větší elegancí. Chci zemřít v plně funkčním těle,“ říká Manoush, která sama sebe nazývá „lidskou laboratorní krysou“.

Bacillus F pod mikroskopem

Bacillus F pod mikroskopem

V minulosti už podstoupila desítky plastických operací, za které vyhodila kolem milionu korun. Na vzhledu se v konečném důsledku podepsaly však negativně.

Bacillus F si nitrožilně podává sama, protože doktor Anatoli Broučkov, hlava projektu, by riskoval odebrání lékařské licence. Sám se přitom snažil ženu přesvědčit, aby experimentální léčení nepodstupovala. Manoush si dosavadní průběh omlazovací terapie ale nemůže vynachválit.

Doktor Anatoli Broučkov z moskevské univerzity

Doktor Anatoli Broučkov z moskevské univerzity

„Moje pokožka je hladká jako dětská prdelka. Na fotkách to neuvidíte, ale v realitě si můžete všimnout, jak na ní nejsou žádné kazy a skvrny. Nikdy jsem se necítila lépe. Nikdy se mi lépe nespalo. Stáří je nemoc. Už jako teenager jsem se nedokázala smířit s tím, že bych jednoho dne měla zestárnout. Je mi jedno, co si lidé myslí. Nic mě nezastaví před tím, abych vypadala a cítila se mladě. Nic.“

Související články

Další články

Zavří­t reklamu