Žena zasvětila záchraně zvířat velkou část svého života.

Žena zasvětila záchraně zvířat velkou část svého života. | zdroj: odditycentral.com


Žena bojuje za práva prasat. Už 22 let je zachraňuje z jatek

TÉMATA: zvířata

user-avatar

Simona Knotková

11. 07. 2017 | 10:00

Dafne Westerhof z nizozemského Amstelveenu vede už 22 let prasečí farmu. Podle péče a bezpečí, které se tam zvířatům dostává, ji pojmenovala Beloofde Varkensland (Země prasatům zaslíbená).

Za dvě desítky let zachránila Westerhof stovky prasat. Aktivistka bojující za humánní zacházení v chovech je kupuje buď přímo na jatkách, nebo si je bere od chovatelů.

Ve svém snažení není sama a pomáhá jí několik dobrovolníků. I tak ale veškerý svůj čas obětuje vedení farmy. Zvířatům každý den připravuje potravu, čistí jim ohrady a hlídá jejich zdravotní stav. Mimo to zvládá vést prasečí ambulanci, se kterou objíždí chovatele v okolí a stará se o kastraci, čipování nebo prohlídky prasat.

"Sílu mi dodávají právě tato zvířata. Jsou ohromně houževnatá," objasňuje žena, jak zvládá časově náročnou práci.

Zájemci mohou její farmu navštívit a se zvířaty se v rámci workshopu pomazlit či jim dát masáž. Prasata jsou na přítomnost častých návštěvníků zvyklá a na kontakt s nimi se těší. Podle Westerhof jsou všichni jednou velkou šťastnou rodinou.

"Domácí idylku" narušil pouze incident z letošního ledna, kdy v jedné z hlavních budov farmy vypukl požár. Kromě jednoho popáleného prasete se ale naštěstí nikomu nic vážného nestalo.

témata

user-avatar

Simona Knotková

11. 07. 2017 | 10:00

Zavří­t reklamu