válkaČeskoslovenskoobjevy

Žena bojuje za práva prasat. Už 22 let je zachraňuje z jatek

Žena bojuje za práva prasat. Už 22 let je zachraňuje z jatek
Zdroj: odditycentral.com

Dafne Westerhof z nizozemského Amstelveenu vede už 22 let prasečí farmu. Podle péče a bezpečí, které se tam zvířatům dostává, ji pojmenovala Beloofde Varkensland (Země prasatům zaslíbená).

Simona Knotkova 11. července 2017

Za dvě desítky let zachránila Westerhof stovky prasat. Aktivistka bojující za humánní zacházení v chovech je kupuje buď přímo na jatkách, nebo si je bere od chovatelů.

Ve svém snažení není sama a pomáhá jí několik dobrovolníků. I tak ale veškerý svůj čas obětuje vedení farmy. Zvířatům každý den připravuje potravu, čistí jim ohrady a hlídá jejich zdravotní stav. Mimo to zvládá vést prasečí ambulanci, se kterou objíždí chovatele v okolí a stará se o kastraci, čipování nebo prohlídky prasat.

„Sílu mi dodávají právě tato zvířata. Jsou ohromně houževnatá,“ objasňuje žena, jak zvládá časově náročnou práci.

Zájemci mohou její farmu navštívit a se zvířaty se v rámci workshopu pomazlit či jim dát masáž. Prasata jsou na přítomnost častých návštěvníků zvyklá a na kontakt s nimi se těší. Podle Westerhof jsou všichni jednou velkou šťastnou rodinou.

„Domácí idylku“ narušil pouze incident z letošního ledna, kdy v jedné z hlavních budov farmy vypukl požár. Kromě jednoho popáleného prasete se ale naštěstí nikomu nic vážného nestalo.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu