| zdroj: youtube.com


Žena (98) se přestěhovala do domova důchodců, aby se mohla starat o svého syna

TÉMATA: velká británie | rodina | vztahy

user-avatar

Simona Knotková

15. 11. 2017 | 13:00

Říká se, že ve stáří se role obrátí a děti se starají o své rodiče. Ne vždy to ale musí být pravidlem. Třeba jako v případě dvojice z britského Wavertree.

Ada Keating se do domova důchodců v Huytonu přestěhovala v 98 letech. Nebylo to však z důvodu, že by se už nadále nedokázala starat sama o sebe. Pomoc naopak potřeboval její syn, osmdesátiletý Tom Keating, který se do pečovatelského domu přestěhoval loni.

Britka byla za aktivního pracovního života sestřičkou a dohromady porodila čtyři děti. Nejstarší Tom se nikdy neoženil a po celý život bydlel u ní.

"Každý večer Tomovi říkám dobrou noc a po probuzení dobré ráno. Nepřestanete být matkou ani tady. Když se jdu ostříhat ke kadeřnici, pořád mě vyhlíží. Po návratu mě objímá," popisuje společné soužití v domově žena.

Její syn doplňuje: "Velmi dobře se o mě stará. Někdy mě i napomíná, ať se chovám slušně."

Dvojici pravidelně navštěvuje vnučka s rodinou, kteří jsou rádi, že je matka se synem znovu pohromadě. Jejich společné soužití si nemůže vynachválit ani ředitel domu Philips Daniels.

"Je dojemné vidět, jak blízký vztah spolu Tom a Ada mají, a je nám potěšením starat se tu o ně. Jen velmi ojediněle se spolu rodiče a děti ocitají pod jednou střechou. Tento čas jim chceme co nejvíce zpříjemnit," sdělil médiím.

user-avatar

Simona Knotková

15. 11. 2017 | 13:00

Zavří­t reklamu