| zdroj: youtube/čtk/čsfd


Zemřela filmová manželka Louise de Funèse. Slavný komik byl do ní zamilovaný!

TÉMATA: film | herci | herečky | francie

user-avatar

Yvonne K.

28. 12. 2016 | 12:30

V noci na dnešek ve věku 89 let zemřela francouzská herečka Claude Gensacová, která často zastávala roli filmové partnerky komika Louise de Funèse. Informovala o tom agentura AFP. Čeští diváci Gensacovou znají především jako manželku svérázného četníka ze Saint Tropez Ludovica Cruchota, kterého ztvárnil právě de Funès.

Před filmovou kamerou se Gensacová objevila poprvé v roce 1952 v menší roli v komedii LA VIE D'UN HONNĘTE HOMME, kde se setkala s Louisem de Funèsem. Toto setkání se jí stalo osudovým, protože v 50. a 60. letech sice hrála v několika dalších filmech, ale její sláva začala až v roce 1967, kdy si na ni vzpomněl právě Funès – tehdy již na vrcholu popularity – a v roli své manželky ji prosadil do filmů OSKAR (Oscar, 1967) a SENZAČNÍ PRÁZDNINY (Les grandes vacances, 1967). Následně pak hrála po Funèsově boku – opět vesměs manželku – v dalších osmi filmech, včetně čtyř pokračování četnické série. Ve filmu Četník se žení (1968)

Svou urostlou postavou, zdrženlivostí a smyslem pro jemnou hereckou komiku vhodně doplňovala malého a cholerického Funèse. Roli četníkovy manželky vytvořila tak přesvědčivě, že ji v běžném životě mnozí považovali za Funèsovu skutečnou ženu. Ve skutečnosti byla ale v letech 1951–1955 provdaná za herce Pierra Mondyho a v letech 1957–1977 za automobilového závodníka Henriho Chemina. Funès byl zase šťastně ženat s praneteří slavného spisovatele Guy de Maupassant, Jeanne Augustine Barthélemy de Maupassant. Až mnoho let po hercově smrti v roce 1983 se Gensacová od jeho velkého přítele Michela Galabru dozvěděla, že ji Funès miloval. Své city ovšem skrýval – jednak byl ženatý a také, jak známo, byl v soukromí velmi ostýchavým. Ve sci-fi komedii Hibernatus (1969)

“Michel Galabru mi řekl, že byl Louis do mě zamilovaný. Nikdy jsem to nepoznala a už se to ani nedozvím. V žádném okamžiku neřekl ani neudělal nic, z čeho by se daly vytušit jeho city ke mně,” řekla Gensacová před pár lety v rozhovoru pro časopis France Dimanche. A jak současně přiznala, muže si většinou vybírala pro jejich humor a laskavost, takže slavný komik měl velké šance u ní uspět.

V přiloženém videu si můžete připomenout tento ikonický filmový pár. 

 

user-avatar

Yvonne K.

28. 12. 2016 | 12:30

Zavří­t reklamu