Franka Sinatra mladšího potkal stejný konec jako jeho otce.

Franka Sinatra mladšího potkal stejný konec jako jeho otce. | zdroj: dailymail.co.uk


Zemřel Frank Sinatra, syn stejnojmenného legendárního hudebníka

user-avatar

Simona Knotková

17. 03. 2016 | 16:30

Ve středu 16. března zemřel Frank Sinatra mladší. Ve floridském městě Daytona Beach podlehl následkům srdečního infarktu. Bylo mu 72 let.

Frank byl synem stejnojmenného legendárního hudebníka, mladším bratrem zpěvačky a herečky Nancy Sinatrové a starším bratrem televizní producentky Tiny Sinatrové. Narodil se 10. ledna 1944 v New Jersey. Už od raného dětství toužil následovat svého otce a stejně jako on se chtěl stát uznávaným muzikantem. Do povědomí veřejnosti se ale v devatenácti letech dostal poněkud odlišným způsobem. Rodinná fotografie z roku 1948. Nalevo je Frankova o čtyři roky starší sestra Nancy. Když v roce 1963 pobýval u jezera Tahoe, byl unesen trojicí mužů, kteří požadovali tučné výkupné. Frank starší byl nucen zaplatit částku 240 tisíc dolarů (5,7 milionů korun) a po dvou dnech byl jeho syn naštěstí propuštěn. Únosci byli následně dopadeni a předvedeni před soud. V té době kolovaly domněnky, že byl celý únos jenom nahraný. Měl prý pomoci zvýšit publicitu mladého umělce. Frank Sinatra byl unesením syna nicméně pořádně otřesený a dokonce i v den svého pohřbu měl v kapse drobné do telefonní budky v případě, že by mu opět volali únosci. Tři podezřelí v případě únosu Sinatry mladšího. Zleva Barry Keenan, Clyde Amsler a John Irwin.

Sinatra mladší vystupoval už od svých teenagerských let, první album Young Love For Sale vydal v roce 1965. Po něm následovalo ještě dalších šest nahrávek, z nichž poslední "That Face!" vyšla v roce 2006. Většinu svého života trávil na turné po celém světě. Poslední dvě desetiletí jezdil s programem Sinatra Sings Sinatra, v němž hrál nejznámější skladby svého otce. Právě stín jeho slavnějšího rodiče ho po celou dobu kariéry provázel.

V roce 1966 se po boku Sammyho Davise mladšího objevil ve filmu A Man Called Adam."Nikdy jsem nezažil úspěch v takovém měřítku, v jakém ho já chápu. Nehrál jsem v žádném trháku, neměl jsem svou vlastní televizní show, nenazpíval jsem ani žádný hit. Uměl jsem ale velmi dobře napodobovat a to je něco, co mě celkem uspokojovalo, protože hudba mého otce byla zkrátka skvostná," řekl v jenom z rozhovorů.

Ženatý byl krátce. V roce 1998 si vzal advokátku Cynthiu McMurry, se kterou se o dva roky později zase rozvedl. Z předchozího vztahu měl syna MichaelaFrank Sinatra mladší na jedné ze svých posledních fotek.

Ve Floridě byl kvůli středečnímu vystoupení, když ho náhle přepadla slabost. Po převozu do nemocnice později zemřel na srdeční infarkt, který v roce 1998 smrtelně postihl i jeho otce.  Michael o něm na sociální síti napsal: "Byl mužem, který byl milován i přes své chyby. Vždy mi byl díky tomu velkou inspirací."


témata

user-avatar

Simona Knotková

17. 03. 2016 | 16:30

Zavří­t reklamu