válkaČeskoslovenskoobjevy

Země se pohnula! Stařešinové Eskymáků varují svět

Země se pohnula! Stařešinové Eskymáků varují svět
Zdroj: theearthchild.co.za

Americká vládní agentura NASA obdržela nové varování ohledně klimatických změn. Tentokrát přišlo od domorodých Inuitů. Ti prohlašují, že změny klimatu nejsou způsobeny globálním oteplováním, jak se všeobecně tvrdí, ale posuny Země.

Yvonne Pokorná 16. září 2016

Inuité jsou domorodí obyvatelé severních částí Severní Ameriky a Grónska. Stejně jako jejich předkové umí skvěle předpovídat počasí. Varování, které od nich NASA nedávno obdržela, nelze proto brát na lehkou váhu. Tito lidé jsou přesvědčeni, že Země se posunula nebo zakymácela. Poznali to prý podle oblohy, která je teď jiná.

Stařešinové Inuitů si povšimli, že Slunce nyní vychází na jiném místě. Přibylo také denního světla nutného k lovu. Slunce stojí o mnoho výše než dřív a rychleji se oteplí.

Podle Inuitů se nezměnilo jen postavení Slunce, ale i Měsíce a hvězd, a to vše podle nich ovlivňuje změny teplot a pohyby větrů. Pro ně samotné je nyní mnohem obtížnější předpovídat počasí.

To, že se s naší planetou něco stalo, potvrdili všichni dotazovaní stařešinové Inuitů z Arktidy. Informace, které poskytli, vyvolaly mezi odborníky z NASA velké znepokojení.

https://www.youtube.com/watch?v=RNhK67GftDk

Související články

Další články

Zavří­t reklamu