Hroch je velmi nebezpečné zvíře, Mzee se ale Owena bát nemusí, nezkřivil by jí ani vlásek.

Hroch je velmi nebezpečné zvíře, Mzee se ale Owena bát nemusí, nezkřivil by jí ani vlásek. | zdroj: owenmzee.com


Nepochopitelné přátelství želvy a hrocha. Zoologové kroutí hlavou, ale lásce neporučí!

TÉMATA: hroch | želva | říše zvířat | Mzee | Owen

user-avatar

Crazy Eyes

14. 06. 2015 | 13:00

Hroch Owen přežil přírodní katastrofu. Želvě Mzee je 130 let. Těžko bychom hledali rozdílnější tvory. Přesto se ale z těchto dvou stali nerozluční přátelé.

Jeden z nejdojemnějšíh příběhů ze zvířecí říše začal před pár lety v africké Keni. Hrošík Owen žil spokojeně se svou rodinou na břehu řeky Sabaki. Rochnil se v bahně a svou tlustou kůži líně vystavoval slunci. Prostě pohádka, která ale bohužel neměla dlouhého trvání. Jednoho dne přišla obrovská přílivová vlna a zničila Owenovo bezstarostné dětství.

Tsunami vyvolaná prudkými dešti spláchla hrocha a jeho rodinu z řečiště až do Indického oceánu. Tátu, mámu a sourozence už malý hrošík nikdy nespatřil. On jediný jako zázrakem přírodní katastrofu přežil. Moře ho vyvrhlo na korálovém útesu před pobřežím keňského městečka Malindi. Rybáři vytáhli zcela vysílené 300kilové zvíře z vody pomocí sítě na žraloky. Na náklaďáku pak převezli vyděšeného hrocha do Hallerova přírodního parku, kde měl najít novou rodinu. Jenže tamní hroši Owena okázale ignorovali a nechtěli mít s “vetřelcem” nic společného. Hrošík se nějakou dobu osamoceně potuloval přírodní rezervací, až narazil na letitou obří želvu Mzee. Ta ale z jeho snah o sblížení nebyla ze začátku vůbec nadšená, syčela na něj a snažila se před ním utéct. Bez šance. Když přišli druhý den chovatelé uklidit výběh, nevěřili svým očím: Owen se láskyplně tiskl k želvímu krunýři.

Z želvy a hrocha se stali nejtlustší kámoši světa i přesto, že by už snad nemohli být rozdílnější. Owenovi byly dva roky, vážil 300 kilo a jako každý hroch je i on stádní zvíře. Mzee je 130 let, na zádech má krunýř a je samotářka. Jak je možné, že se spřátelili, zůstává záhadou. Jisté je jen jedno – Owen a Mzee jsou nerozluční dodnes. Spí vedle sebe, koupou se spolu, Owen dokonce jí totéž co jeho želví kamarádka – listy, kterých by se žádný jiný hroch nedotkl. Ani želva nešetří milostným vyznáním. Dokonce se mnohokrát odvážila strčit svůj vrásčitý krk do Owenova jícnu, ačkoliv hroch je jedno z nejnebezpečnějších zvířat Afriky. Mzee se ale po jeho boku nemusí ničeho bát. Hroch v ní totiž našel nejen nejlepšího přítele, ale i rodinu, o kterou tragicky přišel.

user-avatar

Crazy Eyes

14. 06. 2015 | 13:00

Zavří­t reklamu