Marek Kiedrowski: Morava

Marek Kiedrowski: Morava | zdroj: www.digitalcameraworld.com


Zelené tsunami na jižní Moravě: takto zachytili moravské kopečky polští fotografové

TÉMATA: česko | jižní morava | fotografie | příroda

user-avatar

Ivanhoe

6. 03. 2015 | 07:00

Jižní Morava se svými lužními lesy, vinicemi, ovocnými sady a úrodnými políčky zaujala polské fotografy Marka Kiedrowského a Krysztofa Browka. Z určitého úhlu moravské kopečky vytvářejí úchvatné vlny, které na oko vnímavého pozorovatele působí jako zelené tsunami.

Oba polští fotografové, které spojuje vášeň k focení a láska k přírodě, si jižní Moravu zamilovali a společně tu strávili několik víkendů a dovolených procházkami krajinou. 41letý Marek Kiedrowski je po otci lesníkem a o něco mladší Krzysztof Browko se zase živí jako „ajťák“. Fotografování se nevěnují nijak dlouho, propadli mu až kolem roku 2005, jak se bouřlivě rozvíjela digitální technika a objevovaly se možnosti sdílet fotografie na online fotogaleriích.

Oba ze všeho nejraději fotí krajinu. „Ta úplně vytlačila do pozadí rodinné fotky, což mi rodina dodnes nemůže zapomenout,“ prozrazuje Browka. Kromě Moravy je v poslední době uchvátilo také Toskánsko a do budoucna plánují objevovat krásy Skotska a Norska. „Focení mě fascinuje tím, že poskytuje příležitost ukázat divákům známý svět jiným způsobem,“ vysvětluje cenami ověnčený Kiedrowski, proč si tak rád bere na cesty fotoaparát. Nelze, než mu dát za pravdu. Snímky polských fotografů dávají nám Čechům i Moravanům možnost podívat se na jižní Moravu jinýma očima – a být stejně jako oni fascinováni jejími pásy barev a vlnících se křivek.

user-avatar

Ivanhoe

6. 03. 2015 | 07:00

Zavří­t reklamu