válkaČeskoslovenskoobjevy

Ze zákulisí svatby Diany a Charlese: fotky, které dříve nesměly být publikovány, jdou nyní do dražby

Ze zákulisí svatby Diany a Charlese: fotky, které dříve nesměly být publikovány, jdou nyní do dražby
Zdroj: RR Auction
+ 6 fotek+ 7 fotek

Princezna Diana nese v náručí jednu ze svých malých družiček, která je z monstrózního ceremoniálu zřejmě dost vyplašená, a do ouška jí cosi šeptá, zřejmě aby děvčátko uklidnila a dodala mu odvahy. Královna Alžběta po jejím boku neformální chování nevěsty poněkud úzkostlivě pozoruje a očima monitoruje, zda si Diana nepomačkala svoji okázalou svatební róbu.

blondie 7. září 2015

Záběr, který překvapí intimitou a otevřeností, je jedním z tuctu nikdy nepublikovaných fotografií z královské svatby Diany a Charlese, konané 29. července roku 1981. Jejich autorem byl lord Patrick Lichfield, fotograf a vzdálený příbuzný britské královské rodiny. Jako jediný z fotografů měl dovoleno pořídit neformální fotky ze svatební recepce v Buckinghamském paláci, která následovala po svatebním ceremoniálu v katedrále sv. Pavla. Většina snímků zachycuje členy královské rodiny a svatebčany. Nebyly však nikdy veřejně publikovány a tento měsíc jdou do dražby.

Princezna Diana nese v náručí jednu ze svých družiček. Doprovází ji její nová tchýně, královna Alžběta II.

Princezna Diana nese v náručí jednu ze svých družiček. Doprovází ji její nová tchýně, královna Alžběta II.

„Jde o vystřižené části filmů a printy, které nebyly zařazeny do alb a knih a nikdo je tak nikdy neviděl,“ uvedl Bobby Livingston, výkonný viceprezident společnosti RR Auction, která pořádá dražbu 24. září. Sedm fotek je černobílých a pět je barevných. Všechny patřily Litchfieldovu asistentu, který je od svého šéfa dostal darem poté, co pro něj negativy vyvolal.

„Bylo to něco úchvatného a krásného, co žije v našich vzpomínkách,“ řekl o svatbě královského páru Livingston. Doufá, že fotky opět lidem připomenou magickou atmosféru této události.

Fotky budou nabízeny k prodeji samostatně a cena jedné se odhaduje na 1 až 2 tisíce dolarů, nicméně Livingston doufá, že vynesou mnohem víc. „Asi před rokem jsem prodávali samostatnou fotku Diany za téměř 18 tisíc dolarů,“ připomenul.

Manželství princezny Diany a prince Charlese však nebylo šťastné, skončilo rozvodem 28. srpna 1996. O rok později zahynula princezna Diana se svým milencem Dodim Al-Fayedem při autonehodě. Charles si v roce 2005 vzal svoji dávnou milenku Camillu Parker Bowlesovou. Starší syn William se po třiceti letech od svatby svých rodičů oženil s Kate Middletonovou.

 

Další články

Zavří­t reklamu