Irský prezident Michael Higgins je nesmírně populární díky své lidskosti.

Irský prezident Michael Higgins je nesmírně populární díky své lidskosti. | zdroj: boredpanda.com


Že je Zeman starý? Irský prezident má 77 a je to extrémní sympaťák

TÉMATA: politici | prezidenti | irsko

user-avatar

Tomáš Chalupa

19. 07. 2018 | 08:50

Někteří berou věk Miloše Zemana jako jeho obranu, jiní jako klacek. Prezident je z formy, nemůže chodit a na summitech jen sedí a spí, říkají kritici. Je starý a má nárok na zvláštní zacházení, není dobré se mu smát, tvrdí jeho obhájci. Bohužel, nemáme krásnou prezidentku jako Chorvati ani sympatický idol všech žen, jakým je třeba kanadský premiér Trudeau. Máme svého vrtošivého staříka, ale jak ukazuje případ irského prezidenta Michaela Higginse, i stáří může mít mnoho podob a sedmasedmdesátiletý politik může být ve své zemi celebritou.

Higgins je v úřadu od roku 2011, takže skoro tak dlouho jako Miloš Zeman. Je ještě o tři roky starší než český prezident. A tím asi veškerá podobnost končí. Higgins je v Irsku neuvěřitelně populární. Je to totiž mimořádně srdečný a laskavý člověk. Takový typ dědečka, kterého by každý chtěl mít. Irové se dokonce předhánějí v tom, kdo na sociální sítě zavěsí fotku dokazující, že Higgins je prostě ten nejlepší prezident.

Higgins je totiž neustále dobře naladěn, s úsměvem na tváři, zcela neformální a ochoten se s kýmkoliv vyfotit nebo jen tak poklábosit. Žádné formality, žádné bariéry. Jsem jeden z vás, jako by říkal Higgins celým svým stylem života. Ostatně lidé mu neřeknou jinak než Michael D. Každý ví, o kom je řeč.

Higgins je nejen politik, ale také básník a aktivista. Vydal tři básnické sbírky. Irská populární kapela The Saw Doctors o něm nazpívala song. Před volbami ho dokonce podpořily i některé hollywoodské hvězdy. Martin Sheen o něm mluví jako o „drahém příteli“, jeho popularita daleko překračuje hranice ostrova. Z fotek v galerii je vidět, proč Irové svého prezidenta tolik milují. A je to důkaz, že věk nehraje roli v tom, jaký člověk je.

user-avatar

Tomáš Chalupa

19. 07. 2018 | 08:50

Zavří­t reklamu