Ilustrativní foto.

Ilustrativní foto. | zdroj: odditycentral.com


Zdravý pejsek byl utracen jenom proto, že si to přála jeho zesnulá majitelka

TÉMATA: domácí mazlíčci | zvířata | smrt | usa

user-avatar

Simona Knotková

29. 05. 2019 | 08:15

Ke zbytečné smrti zvířete došlo v americkém státě Virginia. Pes plemene shih-tzu byl usmrcen jenom proto, že si jeho majitelka přála, aby byl pohřben společně s ní.

Žena z Richmondu měla ve své poslední vůli specifické přání. Týkalo se její fenky Emmy, která měla být po její smrti utracena. Popel zesnulého zvířete měl být poté dán do společné urny. Když majitelka psa zemřela, Emma se dostala do zvířecího útulku v Chesterfieldu. Zde si ji ale po dvou týdnech přišel vyzvednout vykonavatel závěti. Vedení útulku se bohužel nepodařilo pověřenou osobu přesvědčit, aby zdravého psa ubránila od usmrcení. Případ zvedl vlnu nevole mezi ochránci zvířat.

"Jedná se o případ naprosto zbytečného zabití zdravého psa. Emma tu mohla stále být a v nové rodině žít šťastný život. Se zvířaty bychom měli přestat nakládat jako s majetkem, a do budoucna tak zamezit plnění podobných požadavků v poslední vůli," sdělila do médií advokátka zvířecích práv Amanda Howell.

"Chápu, že někteří nechávají svá zvířata utratit z důvodu vysokého stáří nebo nemoci, ale tohle nebyl ten příklad. Pes byl zcela zdravý a přátelský, což je na tom to nejsmutnější," dodává majitel pohřební služby Larry Spiaggi.

Kritikou nešetřili ani uživatelé sociálních sítí. "Tohle je opravdu zvrácené. Chtěl bych, aby můj pes žil dlouhý život se mnou i beze mě," napsal si na svůj Twitter filmový kritik Scott Weinberg.

Další publicista Bob Chipman byl ve svém tweetu už o něco ostřejší: "Je mi to fakt líto. Jak něco takového, může byt, ku*va, legální? To je snad ta nejhorší věc, co jsem kdy slyšel."

Uživatelka jménem Fay Schofield poté píše: "Je to naprosto příšerné. Chudák pejsek mohl najít nový milující domov jinde a užít si další roky svého života. Je šokující, že něco takového je vůbec povolené."

V některých amerických státech je domácí mazlíček považován za osobní majetek a podle toho se s ním po smrti majitele také nakládá. I tak ale bývají jednotlivé situace ještě projednávány soudem. V případě Emmy se tak bohužel nestalo.

user-avatar

Simona Knotková

29. 05. 2019 | 08:15

Zavří­t reklamu