válkaČeskoslovenskoobjevy

Zbytečná smrt nejkrásnější ženy své doby

Zbytečná smrt nejkrásnější ženy své doby
Zdroj: William Helburn

Ani Hitchcock by zřejmě nevymyslel tak strašlivý scénář hororu, jaký se udál 9. srpna 1969 v domě na Cielo Drive v Los Angeles. Čtyři zfanatizovaní stoupenci sekty Charlese Mansona (z toho tři ženy!) vnikli v noci do Polanského vily, kde s těhotnou Sharon Tate v tu dobu trávili čas její tři dobří přátelé. Polanski byl […]

Ivanhoe 9. srpna 2014

Ani Hitchcock by zřejmě nevymyslel tak strašlivý scénář hororu, jaký se udál 9. srpna 1969 v domě na Cielo Drive v Los Angeles. Čtyři zfanatizovaní stoupenci sekty Charlese Mansona (z toho tři ženy!) vnikli v noci do Polanského vily, kde s těhotnou Sharon Tate v tu dobu trávili čas její tři dobří přátelé. Polanski byl totiž pracovně v Londýně. Zabijáci nejprve své oběti svázali a poté je celkem 102 ranami všechny ubodali k smrti.

Sharon Tate bylo pouhých 26 let a byla skoro v devátém měsíci těhotenství. Své vrahy v slzách prosila, aby alespoň ušetřili život jejího nenarozeného dítěte a počkali, než porodí. „Zmlkni děvko, nemám pro tebe špetku slitování. Chcípneš, tak si na to rychle zvykni,“ odsekla jí jedna z vražedkyň a pak ji se svým kumpánem ubodala. Dokonce namočila do hereččiny krve ručník a na vstupní dveře krví napsala slovo „PIG“ (Prase).

Uviděla jsem ženu v bílých šatech celou od krve, jak křičela a volala jméno své matky,“ promluvila po mnoha letech jedna ze čtveřice zfanatizovaných šílenců Linda Kasabiová, které je nyní 65 let. Jako jediná unikla doživotí, protože se nepodílela přímo na vraždění a celé drama pozorovala zpovzdálí.

Brutální masakr tehdy otřásl nejen Amerikou, ale celým světem a symbolicky ukončil éru hippies. 60. léta ve znamení všeobjímající lásky a optimismu skončila krvavou lázní. Šílený manipulátor Manson, mstící se za své vlastní neúspěchy, dokázal podivnou hypnotickou mocí proměnit skupinku mírumilovných hipíků v nemilosrdné zabijáky.

Zbytečná a nepochopitelná smrt nejstylovější ikony 60. let dodnes lidi fascinuje i děsí. „Doteď jsem se od své ženy neodpoutal a i po tolika letech na ni myslím. Kdykoli se dívám na něco vizuálně krásného, pomyslím hned na to, jak by se jí to moc líbilo. Tímto způsobem jí budu navždy věrný,“ svěřil se záletný režisér Polanski, který od roku 1977 čelí obvinění ze sexuálního zneužití nezletilé dívky.

Další články

Zavří­t reklamu