válkaČeskoslovenskoobjevy

Zbavili se všeho majetku a vyrazili na vysněnou plavbu. Jejich loď se ale za dva dny potopila

Zbavili se všeho majetku a vyrazili na vysněnou plavbu. Jejich loď se ale za dva dny potopila
Zdroj: odditycentral.com

Zahodili celý dosavadní život, aby se mohli vydat za svým snem. Jejich vytoužená cesta po moři ale skončila těsně po vyplutí katastrofou.

Simona Knotkova 20. února 2018

Tanner Broadwell a Nikki Walsh plánovali plavbu kolem Mexického zálivu dva roky. Aby si nákladnou cestu mohli dovolit, začali se postupně zbavovat veškerého svého majetku. Broadwell si přibral také další práci a ve volném čase začal jezdit s Uberem. Finančních prostředků potřebovali opravdu hodně – jejich vysněná loď stála sto tisíc korun, nemluvě o penězích, které museli vynaložit na její opravy. Podle kreolského slova pro „bonus“ čtyřicet devět let staré plavidlo pojmenovali Lagniappe.

Ještě před vyplutím si dvojice prošla námořnickým školením u mužova otce. Nikdy předtím se nikdo z nich na moři totiž neplavil. Posledním krokem byla výpověď v práci. Úterý 6. února 2018 mělo být oficiálním startem jejich nového života.

Po vyplutí z floridského přístavu zakotvili první noc na ostrově Anclote Key. Všechno šlo hladce až do druhého dne večer. Zrovna měli namířeno do vesnice John’s Pass, když jejich plachetnice do něčeho pod vodou narazila. Náraz udělal v kýlu díru a loď se začala naplňovat vodou. Vyděšená dvojice zavolala mořskou odtahovou službu Sea Tow. Když její zaměstnanci dorazili za čtyřicet minut na místo, už bylo ale pozdě. Tanner a Nikki museli potápějící Lagniappe ihned opustit. Ze všeho, co měli, jim zbylo jen osmnáct stovek, pár kusů oblečení a pes.

Loď pravděpodobně najela do písčiny, která se vytvořila vlivem bouře

Loď pravděpodobně najela do písčiny, která se vytvořila vlivem bouře

„Jak můžete mít v jednom okamžiku všechno a ve druhém nic? Ztratila jsem všechno, co jsem vlastnila,“ netajila svůj smutek mladá žena.

Nezaměstnané dvojici bez domova a pojištění se od lodní pohromy naštěstí už blýská na lepší časy. Díky kampani na crowdfundingové stránce GoFundMe jim lidé do dnešních dnů poslali už přes 320 tisíc korun. Partneři tak nejenom budou moc splatit vytažení Lagniappe z moře, ale pořídí si také novou loď. Mýlil by se totiž ten, kdo by si myslel, že je poslední dobrodružství od jejich snu odradilo.

„Nevzdáme se. Na naši cestu si koupíme novou loď. Nemůžeme se prostě vzdát svých snů,“ uzavírá Broadwell.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu