válkaČeskoslovenskoobjevy

„Zázrak“ z 60. let sliboval zvětšení prsou za pouhý týden

„Zázrak“ z 60. let sliboval zvětšení prsou za pouhý týden
Zdroj: Wikimedia Commons
+ 14 fotek+ 15 fotek

Reklama z 60. let slibovala větší prsa pomocí jednoduchých cviků. Produkt musel být kvůli zavádějící propagaci nakonec stažen z trhu.

Simona Knotkova 9. listopadu 2020

„Mnoho žen, které byly doslova ‚ploché jako prkno‘, dosáhly metodou Marka Edena vyšších, plnějších a krásnějších ňader za pozoruhodně krátkou dobu. A žena, jejíž poprsí se najednou změnilo z průměrného nebo podprůměrného na bohatší a plnější, dostává za své úsilí více než jen vyšší čísla na metru. Jako žena se nenápadně transformuje. V celé ženské linii, tvaru a půvabu její postavy je nesrovnatelný rozdíl. Její samotná přítomnost nabývá nové a jemné záře ženskosti, sex-appealu a, ano, kouzla, které je nepopiratelné a nezaměnitelné,“ slibovala fantastická reklama sanfranciské společnosti The Mark Eden, která v 60. a 70. letech prodávala „zázrak“ na zvětšování prsou. O její propagaci se starala dvojice podnikatelů Jack a Eileen Featherovi.

Thumbnail # Proč jsou ženská prsa tak velká a náchylná k nádorům
Mohlo by Vás zajímat:

Proč jsou ženská prsa tak velká a náchylná k nádorům

Celé kouzlo tkvělo v malém přístroji na posilování a sérii cviků, které s ním ženy měly provozovat. Ač podobná pomůcka jistě posilovala svaly v inkriminované oblasti, jen stěží se dalo mluvit o nějakém znatelném zvětšení ňader. Přesně to ale senzacechtivé inzeráty zaručovaly. Reklamu doprovázely výpovědi žen a fotografie před a po používání pomůcky, na kterých ženám zázračně rostla prsa o několik čísel. Některé uživatelky tvrdily, že zaznamenaly změnu už po pouhém týdnu cvičení.

„Neměla jsem skoro žádná prsa a strašně jsem se za to styděla. Nenáviděla jsem, že jsem neměla žádné tvary do plavek. Zkusila jsem všechno možné, ale pak přišla pomůcka Marka Edena a – wau! Za sedm dní se mi prsa zvětšila o sedm centimetrů,“ kasala se kupříkladu žena uváděná jako Molly McNair. Rozhovor byl doplněn o její fotografie v plavkách, na nichž se může pyšnit plným hrudníkem. Jen stěží se chce věřit, že tato žena kdysi „neměla žádná prsa“.

Thumbnail # Odhal hruď, nebo budeš platit! Indické ženy odváděly daň za zahalená ňadra
Mohlo by Vás zajímat:

Odhal hruď, nebo budeš platit! Indické ženy odváděly daň za zahalená ňadra

Nekalé praktiky kalifornské firmy brzy odhalila také Americká poštovní služba, která se inzerenta rozhodla z důvodu klamné a zavádějící reklamy zažalovat. Produkt byl v 80. letech stažen z trhu a společně s ním zmizely i další „neuvěřitelné“ vychytávky, které Featherovi nabízeli včetně zeštíhlovacího pásu nebo zeštíhlovacích kalhot.

Další články

Zavří­t reklamu