Vydra mořská přivádí na svět mládě. | zdroj: abcnews.go.com


Zázrak v přímém přenosu: Podívejte se, jak vydra mořská přivádí na svět mládě

TÉMATA: zvířata | videa

user-avatar

Simona Knotková

19. 03. 2016 | 09:00

Monterey Bay Aquarium v Kalifornii bylo před několika dny poctěno nevšední podívanou. Do venkovního bazénu, který je spojen s mořem, připlavala vydra mořská a začala v něm rodit. Přes aplikaci Periscope mohli porod v přímém přenosu sledovat lidé po celém světě.

Jakmile byla nová vydra na světě, její máma z ní hned odstranila vak a pustila se do jejího čištění. "Čištění je opravdu důležité, protože udržuje mládě v teple a suchu. Jejich srst musí být v perfektní kondici, aby se udržely nad hladinou. Vydry mají tu nejsilnější kůži, což je i důvod, proč je lidé loví a proč se skoro staly vyhynulými," řekla mluvčí kalifornského akvária Angela Hains.

Máma vydra se svým mládětem v bazénu ještě nějakou chvíli pobyla a návštěvnici se mohli přijít podívat, jak se o něho stará a hraje si s ním. "Až budou mláděti dva měsíce, máma ho pomalu přestane kojit a začne ho učit jíst pevnou stravu, jako jsou kraby, škeble, slávky a ušně. Ukáže mu také, jak najít a používat nástroje na jejich otvírání," informuje Hains.


Dvojice po dvou dnech odplavala na moře. Pracovníci doufají, že je brzy ještě navštíví. 

témata

user-avatar

Simona Knotková

19. 03. 2016 | 09:00

Zavří­t reklamu