Jezevčík Gastor se stal po záchraně v poušti celebritou. Na svůj let zřejmě ale nebude rád vzpomínat.

Jezevčík Gastor se stal po záchraně v poušti celebritou. Na svůj let zřejmě ale nebude rád vzpomínat. | zdroj: odditycentral.com


Zázračný pes vypadl z letadla a šest dní přežíval v poušti

TÉMATA: psi | pouště | chile | atacama | cestování

user-avatar

Yvonne K.

23. 08. 2018 | 09:23

Když se pejskaři zaběhne pes, je to sice nepříjemná situace, většinou se ale zvíře po pár hodinách vrací domů. Horší je, když mazlíček zmizí z letadla a prchne do nehostinné pouště. Přesto i v takových případech se zázraky dějí.

Bloudit celý týden ztracený v poušti  by bylo náročnou výzvou i pro mistry přežití, natož pro malého, dvouletého jezevčíka, který při přistávání vyskočil z letadla. Jihoamerická Atacama je nejsušším místem planety a teploty se zde v letním období pohybují od 0 °C v noci až po 50 °C přes den. Není divu, že když v takových drsných podmínkách dokázal jezevčík jménem Gastor přežít, začalo se mu přezdívat “zázračný pes”.

Gastorovo dobrodružství začalo 29. června, kdy letěl letadlem ze Santiaga de Chile do Iquique, města na severu Chile. Jeho majitelka Janis Cavieresová musela odcestovat z chilského hlavního města kvůli pracovním povinnostem o pár dní dříve, a tak požádala svou nejlepší kamarádku Ligiu Gallardovou, zda by jejího dvouletého jezevčíka do Iquique nevzala ona.

Psa podle předpisů zavřeli do přepravního boxu a umístili do zavazadlového prostoru. Jenže když letadlo přistálo a Ligia si chtěla Gastora převzít, našla jen prázdný box. Nikdo samozřejmě neví přesně, co se odehrálo, podle představitelů aerolinky přepravka během přistání zřejmě spadla a její dvířka se v důsledku silného nárazu otevřela. Vyděšený a dezorientovaný jezevčík vyběhl do nákladního prostoru, a jakmile pracovníci letiště otevřeli dveře, na nic nečekal, vyskočil z letadla a zamířil si to přímo do nedaleké pouště Atacama.

Hned jak se o tom doslechla Gastorova majitelka, okamžitě zorganizovala na sociálních sítích pátrání po svém ztraceném miláčkovi. Do pátrání se zapojily také aerolinky a místní armádní jednotka. Ačkoliv byl jezevčík v poušti několikrát spatřen, nepodařilo se ho odchytit dřív než za šest dnů. A naštěstí byl naživu! „Byl špinavý, vystresovaný a podvyživený,“ uvedla Paola Bravo, veterinářka, která psa po nalezení vyšetřila. Zhubl nejméně devět kil. O několik dní později však šťastná majitelka již hlásila, že Gastor je na tom o mnoho lépe a opět nabírá ztracenou váhu. Inu, zázračný pes!

user-avatar

Yvonne K.

23. 08. 2018 | 09:23

Zavří­t reklamu