Tato štěňata vydržela bez jídla a pití 25 dnů, je to podle lékařů zázrak

Tato štěňata vydržela bez jídla a pití 25 dnů, je to podle lékařů zázrak | zdroj: odditycentral.com


Zázračná štěňata přežila 25 dní v uzavřeném kontejneru bez jídla a vody

TÉMATA: zvířata | záhady | zázraky

user-avatar

Tomáš Chalupa

11. 10. 2016 | 11:00

Indičtí veterináři dostali do péče dvě štěňata, která v přepravním námořním kontejneru přečkala 3000 kilometrů dlouhou plavbu z Číny do Indie. Plavba trvala 25 dní a po celou tu dobu neměla zvířata žádnou potravu ani tekutiny. Přesto jako zázrakem přežila.

Když pracovníci přístavu otevřeli kontejner, čekalo je tam překvapení. Dvě schoulená štěňata byla ve zjevně špatném stavu, vyhublá a dehydratovaná. Zvířata byla rychle převezena do Modrého kříže, zařízení pro opuštěná zvířata, kde se jim dostalo potřebné péče. 

Lékaře z útulku zaujalo to, že štěňata jsou pouhé tři měsíce stará. V takovém věku rozhodně nemohla přežít tři měsíce bez potravin, z lékařského hlediska je to naprosto nemožné. "Je to zázrak, že štěňata přežila bez jídla a vody. Obecně se dá říct, že bez jídla a vody vydrží tak týden. Toto je naprosto mimořádný případ," řekl profesor Shafi pro indická média. 

Zatím se přesně neví, jak se štěňata do lodního kontejneru dostala, ale Modrý kříž už s jedním vysvětlením přišel. "Asi je tam někdo zabalil a poslal, aby se jich zbavil," napsal Modrý kříž na svém facebookovém profilu. Do Indie se je také mohli pokusit propašovat pašeráci, protože podle indického práva se nesmí do země dovážet žádní psi z cizích zemí.

I když jsou obě štěňata v bezpečí, rozhodně nemají vyhráno a lékaři se obávají o jejich přežití. "Pokud se jim podaří se zregenerovat, budou na několik dní umístěni do karantény a pak se jim pokusíme najít nové rodiče," stojí v prohlášení Modrého kříže. Tak držme oběma statečným pejskům palce. 

 

user-avatar

Tomáš Chalupa

11. 10. 2016 | 11:00

Zavří­t reklamu