Narazila do budov WTC opravdu vojenská letadla, jak tvrdí tento dokument? | zdroj: youtube.com


Záznamy z 11. září údajně dokazují, že letadla použitá při útoku nebyla dopravní, ale vojenská

TÉMATA: terorismus | 11 září | usa

user-avatar

Tomáš Chalupa

19. 02. 2015 | 07:30

Kolem útoků z 11. září existuje nespočetné množství konspiračních teorií. Jedna z těch, které jsou stále populárnější tvrdí, že do budov WTC narazila vojenská letadla řízená dálkově ze země. Podle četných výpovědí svědků to vypadá, že skutečně viděli vojenské letadlo. "Viděl jsem šedý stroj." "Určitě to bylo vojenské letadlo." "Nemělo žádné znaky, bylo celé šedé." Takto vypovídají lidé, kteří viděli náraz druhého letadla.

Pokud by měli pravdu, pak se hroutí celá oficiální verze 11. září a dostává se do popředí varianta, že jde o novodobé uskutečnění operace Northwoods ze šedesátých let. V rámci ní chtěla CIA zatáhnout Spojené státy do války tím, že právě nechají spadnout do vody poblíž Kuby dálkově naváděné dopravní letadlo, které budou vydávat za komerční let. Pobouřená Amerika by pak byla ochotná vyslat invazní vojska na Castrovu Kubu. Jenže prezident Kennedy vystavil plánu rezolutní stop a plán se nikdy nerealizoval. Nyní se společně s důkazy objevuje názor, že Northwoods nakonec zrealizovala až Bushova administrativa. 

Jenže je tu jedno velké "ale". Pokud opravdu chtěla CIA nebo armáda provést něco jako operaci Northwoods, pak není vůbec jasné, proč si nedala tu práci a letadla jednoduše nenatřela tak, aby pro oko laika vypadala jako běžné komerční letadla. V propozicích k operaci Northwoods se jasně píše, že použité letadlo musí být identický typ a stejně natřené jako originální letoun. Že by CIA neměla na natření dvou letadel barvou peníze nebo na to nemyslela, se zdá nepravděpodobné.

Je tu ale ještě jedna věc. Jak je ukázáno na konci videa, motor, který byl nalezen na místě útoku, nepatřil k žádnému civilnímu letadlu, které mělo narazit do budov WTC. Jde o motor používaný výhradně u vojenských letadel. Takže podezření, že americká vláda nakonec provedla operaci Northwoods, zůstává. 

user-avatar

Tomáš Chalupa

19. 02. 2015 | 07:30

Zavří­t reklamu