válkaČeskoslovenskoobjevy

Závěť Freddieho Mercuryho: Nejvíce toho odkázal „lásce svého života“ Mary Austin

Závěť Freddieho Mercuryho: Nejvíce toho odkázal „lásce svého života“ Mary Austin
Zdroj: Profimedia

Zesnulý frontman skupiny Queen Freddie Mercury po sobě zanechal obří jmění. Většinu z něj odkázal bývalé snoubence Mary Austin.

Simona Knotkova 31. října 2020

Freddie Mercury byl na konci svého života v sedmiletém vztahu s irským kadeřníkem Jimem Huttonem. Přesto většinu svého jmění odkázal po své smrti bývalé snoubence a nejlepší přítelkyni Mary Austin.

Thumbnail # Taková to byla láska! Freddie Mercury a jeho přítel tvořili nádherný pár
Mohlo by Vás zajímat:

Taková to byla láska! Freddie Mercury a jeho přítel tvořili nádherný pár

Z jeho strany se nejednalo o nikterak překvapivé gesto. I když se spolu v minulosti kvůli Mercuryho homosexualitě jako partneři rozešli, muzikant ji nadále považoval za lásku svého života. V rozhovoru z roku 1985 o ní řekl: „Všichni moji milenci se mě ptali, proč nemůžou nahradit Mary, ale to je jednoduše nemožné. Mary je moje jediná kamarádka a o nikoho jiného nestojím. Bral jsem ji jako družku. Náš vztah jsem bral jako manželství. Věříme si navzájem a to mi stačí.“

Svému tehdejšímu příteli zanechal „pouhých“ 500 tisíc liber (ekvivalent dnešního milionu liber). Hutton údajně věřil, že mu Freddie věnuje aspoň dům, ve kterém společně poslední měsíce žili, ale také ten připadl Mary. Zpěvákův bývalý asistent Peter Freestone pochyboval o tom, že by Mercury nechal dům na Huttona skutečně přepsat.

„Pochybuju, že by k tomu někdy došlo. Možná to Freddie v nějaký určitý moment řekl, ale vždycky byl velmi konkrétní a věci si zapisoval, obzvláště kdyby se to týkalo poslední vůle. Pokud to jen řekl, nic to neznamená,“ řekl k celé záležitosti.

I když se hudebník mnoho let před smrtí nechal slyšet, že pokud zemře jako první, všechno připadne Mary a „nikdo jiný nedostane ani penci, kromě koček“, nakonec nezapomněl ani na své rodiče a sestru. 500 tisíc liber odkázal také již zmiňovanému Freestoneovi (který je od letošního roku mimochodem českým občanem) a šéfkuchaři Joe Fanellimu, osobnímu řidiči Terrymu Giddingsovi zanechal 100 tisíc liber.

Thumbnail # Utajený hrob Freddieho Mercuryho: kam dala zpěvákova přítelkyně popel?
Mohlo by Vás zajímat:

Utajený hrob Freddieho Mercuryho: kam dala zpěvákova přítelkyně popel?

Mary se podle poslední vůle měla rovněž postarat o Mercuryho ostatky. Má se za to, že jeho popel byl rozprášen na břehu Ženevského jezera. Přesnou lokaci však zná jenom ona.

Další články

Zavří­t reklamu