Takhle to možná brzy bude vypadat v polední době ve Švédsku.

Takhle to možná brzy bude vypadat v polední době ve Švédsku. | zdroj: vice.com


Zase ti Švédi - jejich politik navrhuje polední pauzu na sex

TÉMATA: sex | švédsko

user-avatar

Tomáš Chalupa

25. 02. 2017 | 09:58

Už jsme si zvykli, že švédská politika řeší takové bizarnosti, jako je uzákonění nekrofilie, takže možná ani nepřekvapí návrh Per-Erika Muskose, že by stát měl garantovat lidem polední pauzu na sex.

Měla by to být zákonem daná možnost odskočit si na hodinu z práce domů a věnovat se svému partnerovi. "Existují studie, které dokazují, že sex je zdraví prospěšný. Bylo by to určitě dobré pro vztah,“ vysvětluje motivaci k sepsání návrhu Per-Erik Muskos. Páry prý podle něj spolu netráví dostatek času.

Otázkou ovšem je, zda zaměstnanci skutečně využijí polední přestávku k sexu a neskončí místo toho někde v hospodě nebo v nákupním centru. To švédský návrh ovšem neřeší. Není totiž jasné, kdo a jak by měl využívání pauzy na sex kontrolovat. 

Také dopady na pracovní proces by nemusely být úplně pozitivní, nehledě na to, že páry by musely mít onu pauzu ve stejnou chvíli a blízko sebe, jinak by to mohlo spíš vést k nevěře.

Není úplně jasné, kdy se tímto návrhem začne zabývat politická elita. Muskose je obyčejný řadový zastupitel z dvoutisícového městečka Övertorneå, takže na to, aby se jeho návrh dostal do parlamentu, to zatím nevypadá. Ovšem ve Švédsku, známém svojí přívětivou zaměstnaneckou politikou, je dnes možné ledacos. Už dnes tam mají zaměstnanci možnost využívat takzvaných fika přestávek. Během nich se mohou se svými kolegy setkávat a diskutovat nad kávou a pečivem. Také mají nejmenší počet odpracovaných hodin ze všech Evropanů, o takových Japoncích nebo Američanech nemluvě. Švédové jsou zkrátka úplně jinde geograficky i mentálně. Ale ruku na srdce, občas by taková pauza na sex prospěla, co říkáte?

témata

user-avatar

Tomáš Chalupa

25. 02. 2017 | 09:58

Zavří­t reklamu