Bydlení v kontejneru není jen pro bezdomovce. Za pár desítek tisíc si můžete pořídit luxusní dům minimálně na víkendy.

Bydlení v kontejneru není jen pro bezdomovce. Za pár desítek tisíc si můžete pořídit luxusní dům minimálně na víkendy. | zdroj: cúbica


Zařiďte si luxusní bydlení v kontejneru!

TÉMATA: architektura | bydlení | dům snů | cúbika | bydlení v kontejneru |

user-avatar

Crazy Eyes

30. 06. 2015 | 09:30

Myslíte, že když si chcete pořídit vlastní dům, potřebujete našetřit pěkných pár milionů? A že ani pak nemáte vyhráno, protože stavba se může v průběhu pěkně zkomplikovat a celý proces protáhnout? Omyl, tyhle předsudky už dávno neplatí. Alespoň ne tehdy, když si zařídíte luxusní bydlení z kontejneru!

Přepravní kontejnery jsou určené na zboží, nikoli pro lidi. Přesto čím dál víc architektů z těchto ocelových beden vytváří domy. Ten, na který se můžete podívat v galerii, pochází z dílny kostarického designérského studia Cúbica. Přistavěná vystupující část skýtá prostor pro dvě lůžka a současně opticky narušuje původní fádní kvádr. Výklopná stříška stíní, anebo – přilehlá ke stěně – zajišťuje okna před zloději. Vyklápěcí je i manželská postel. Přes den je skrytá za rozkládacím jídelním stolem.

Jistě, z kontejnerů nikdy nevybudujete obrovské sídlo s pěti ložnicemi a třemi koupelnami. Na prostor bude bydlení vždy skromnější, ale dá se využít neuvěřitelně efektně. Ten od Cúbika ve svých útrobách ukývá vše potřebné – od obstojné kuchyně a koupelny, přes pračku, až po klimatizaci. Co víc si přát?

Pokud vás tenhle netradiční nápad nadchnul, ale Kostariku máte přece jen trochu z ruky, nezoufejte. Bydlení z kontejneru si můžete bez problémů postavit i u nás! V České republice coby křižovatce obchodních tras jsou typizované přepravní kontejnery na každém rohu. Pořizovací cena se samozřejmě odvíjí od velikosti, ani ten největší ale vaši peněženku rozhodně nezruinuje. Originální domek vás vyjde na zhruba 32 až 78 tisíc korun.

user-avatar

Crazy Eyes

30. 06. 2015 | 09:30

Zavří­t reklamu