Bourbonský tunel pod Neapolí skrývá mnohé poklady.

Bourbonský tunel pod Neapolí skrývá mnohé poklady. | zdroj: amusingplanet.com


Zapomenutý tunel pod Neapolí je plný starých veteránů

TÉMATA: auta | veterány | itálie

user-avatar

Tomáš Chalupa

27. 06. 2018 | 13:00

Stopadesát metrů od hlavní třídy Piazza del Plebiscito v centru Neapole se nachází třicet metrů pod zemí tunel. Je to půlkilometrová chodba, která za vlády Ferdinanda Bourbonského, krále Dvojí Sicílie, sloužila jako úniková chodba z královského paláce.

Ferdinand byl totiž poněkud paranoidní a neustále se obával, že bude sesazen. Právě proto nechal vybudovat tento tunel. Později se však na tunel zapomnělo. Teprve ve 30. letech 20. století se na něj zase přišlo a našlo se pro něj i nové, nečekané využití. Byly v něm shromážděny zabavené automobily, které zabavila policie nejrůznějším zlodějům a pašerákům.

Za války byl v tunelu umístěn sklad vojenské nemocnice a také sloužil jako protiletecký kryt. Po válce se do tunelu házel odpad, od televizí až po ledničky. A opět nejrůznější staré motorky a automobily. Bylo tam vhozeno dokonce několik mramorových profašistických soch.

Dnes slouží část tunelu jako galerie zvaná Galleria Borbonica a je to místo, kde jsou k vidění zajímavé staré automobily a motorky. 

 

user-avatar

Tomáš Chalupa

27. 06. 2018 | 13:00

Zavří­t reklamu