válkaČeskoslovenskoobjevy

Zapomeňte na konvenční hotely a vyspěte se ve včelí plástvi

Zapomeňte na konvenční hotely a vyspěte se ve včelí plástvi
Zdroj: dornob.com
+ 3 fotky+ 4 fotky

Pokud rádi obrážíte hudební festivaly, zřejmě to poslední, o čem byste uvažovali, by bylo nocovat v běžném hotelu či penzionu typu Bed and Breakfast. Jednak nechcete zbytečně utrácet a pak byste také rádi po celou dobu konání festivalu zůstali přímo v místě jeho dění. Právě pro takové jako vy vymysleli návrháři z belgické společnosti Compaan en Labeur nový typ mobilního ubytování, který příznačně pojmenovali B-And-Bee. Hotýlek v jejich podání se totiž podobá včelí plástvi.

Ivanhoe 14. června 2015

B-And-Be má stejnou strukturu jako voština, jen s tím rozdílem, že není z vosku, ale ze dřeva. Jednotlivé šestiúhelníkové buňky se dají skládat na sebe a lze je kdekoli velmi rychle a snadno postavit. Na první pohled se mohou zdát mrňavé, ale ve skutečnosti se do nich vejde to nejnutnější, co člověk potřebuje k dočasnému pobytu. Tedy postel, na níž se pohodlně vyspí minimálně dva lidé, prostor pro zavazadla, skříň, světlo a zásuvku na elektřinu. Postel lze v případě potřeby složit do podoby sedačky k posezení s přáteli. Dřevěné lavičky navíc lemují venkovní stěny „včelí plástve“.

Projekt B-And-Bee byl jedním ze 16 vítězných projektů, který loni získal inovační stipendium CICI. Předpokládá se, že brzy najde široké uplatnění nejen na hudebních festivalech, ale i na jiných společenských akcích.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu