válkaČeskoslovenskoobjevy

Zamilujte si Itálii: Nejhezčí místa, která musíte vidět

Zamilujte si Itálii: Nejhezčí místa, která musíte vidět
Zdroj: archiv
+ 14 fotek+ 15 fotek

Itálie je jednou z destinací, kterou si Češi skutečně oblíbili, a především v létě ji hojně navštěvují. Návštěvnost ale nezaostává ani v zimě, protože Itálie nabízí mnoho skvělých lyžařských středisek v Alpách. Která místa musíte navštívit?

Yvonne Pokorná 7. září 2019

Dovolená v Itálii láká už mnoho let nespočet turistů a Češi nejsou výjimkou. Do karet této destinaci hraje její dobrá dostupnost a relativně příznivé ceny. Výhodou je, že do Itálie se snadno dostanete autem, díky čemu máte svobodu v plánování cesty a nemusíte se řídit jízdními řády autobusů nebo odlety.

Rozhlížejte se cestou kolem sebe a rozhodněte se, zda vás láká zastávka v horách nebo si zajedete rovnou k moři. Itálie nadchne každého, ať už hledáte aktivní dovolenou, odpočinek na pláži nebo prohlídku kulturních památek.

Co navštívit v Itálii?

Nejvyužívanějším způsobem dopravy do Itálie je auto. Vyrazte vlastním autem už z Česka, nebo zvolte kombinaci letadla a auta pronajatého. Na cestu do Itálie nepotřebujete žádná víza stačí vám doklad totožnosti, tedy občanka nebo cestovní pas. Platit můžete na většině míst kartou, nicméně je dobré mít i hotovost. Peníze si raději směňte ještě v Česku. Dobré je mít rovnou před cestou sjednané také cestovní pojištění, které vám pokryje případné náklady na léčbu při nehodě nebo úrazu.

Bergamo je italské město v oblasti Lombardie, hlavní město stejnojmenné provincie.

Bergamo je italské město v oblasti Lombardie, hlavní město stejnojmenné provincie.

Bergamo

První zastávkou na cestě po Itálii by mělo být jednoznačně Bergamo na severu Itálie. Jedná se o kouzelné podhorské městečko poblíž Milána s historickou čtvrtí Cittá Alta. Věděli jste, že v Bergamu vznikla i jedna z nejoblíbenějších příchutí zmrzliny – stracciatella? Dejte si ji v některé z cukráren ve městě.

Stracciatella

Stracciatella

Milán

Když už budete v této oblasti, proč se nevydat rovnou do Milána? Nachází se hned vedle Bergama a je považováno za jedno z hlavních měst módy. Miláno je také ideálním místem pro návštěvu galerií a muzeí a samozřejmostí je možnost podívat se na nejslavnější módní domy světa, pokochat se luxusními modely a něco málo zde nakoupit.

Milán

Milán

Lago di Como

Na severu Itálie pak nesmíte minout ani malebné městečko Lago di Como. Odpočiňte si v podhorském prostředí městečka obklopeného malými, typicky italskými vesničkami. Jezera v Lago di Como jsou ideální pro klidnou dovolenou, ale nabídnou i zábavu v podobě vodních sportů.

Jezero Como

Jezero Como

Benátky

Světoznámé město na vodě, Benátky, jsou údajně jedním z nejhezčích míst na světě. Zajděte si na náměstí svatého Marka do Dóžecího paláce a nezapomeňte ani na Most vzdechů. Typickou atrakcí je večerní projížďka gondolou po benátských kanálech, kdy si můžete dokonale vychutnat atmosféru Benátek.

Benátky

Benátky

Toskánsko a Florencie

Nikdo by na své cestě Itálií neměl vynechat také krásné Toskánsko a Florencii. V Toskánsku navštivte Sienu s nádherným náměstím Piazza del Campo, kde se odehrávají dostihy, nebo poznejte středověkou architekturu v malebném městečku San Gimignano. V Toskánsku doporučujeme navštívit i město Pisa se světoznámou šikmou věží.

Florencie vás uchvátí především svou architekturou. Jako kolébka renesance vám nabízí nezapomenutelný zážitek. Zamiřte do baziliky Basilica di Santa Croce nebo k soše Davida od Michelangela.

Socha Davida ve Florencii

Socha Davida ve Florencii

Apulie

Na jihu země se nachází Apulie. Označuje se jako evropský Karibik a toto pojmenování jí patří právem. Město Lecce, postavené ze zlatavého vápence, vás nadchne svou architekturou, Alberobello zase typickými domky trulli, které se daly kdykoliv rozložit, a nakonec nevynechejte ani Materu, město, jehož nejstarší část je zapsaná do seznamu světového dědictví UNESCO.

Alberobello

Alberobello

Jak vidíte, Itálie není jen Řím a turistické oblasti s plážemi. Nabídne vám toho mnohem víc. Na své cestě se vždy zeptejte místních na tipy, kam vyrazit, nebo kde se skvěle najíst. Poradí vám totiž ta nejlepší místa, která navíc nebudou tolik přeplněná turisty. Hledejte, objevujte a bavte se. Nikdy nevíte, na jaké místo cestou narazíte.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu