válkaČeskoslovenskoobjevy

Zákazníci od rána vykupují donuterii, aby její majitel mohl odejít dřív za nemocnou manželkou

Zákazníci od rána vykupují donuterii, aby její majitel mohl odejít dřív za nemocnou manželkou
Zdroj: odditycentral.com
+ 2 fotky+ 3 fotky

Donut City je prodejna s populárními americkými koblihami, kterou už od roku 1989 provozují v kalifornském Seal Beach manželé Chhanovi. Když do jejich života zasáhla tragická událost, zákazníci vymysleli způsob, jak dvojici pomoct.

Simona Knotkova 14. listopadu 2018

John a Stella Chhanovi se do Spojených států přistěhovali z Kambodže v roce 1979. O deset let později si otevřeli prodejnu s donuty, kterou s úspěchem provozují dodnes. Někteří pravidelní zákazníci si ale před několika týdny povšimli, že za pultem se už neobjevuje ženská polovina dvojice. Místní obyvatelka Dawn Caviola se později dozvěděla, že je to z důvodu vážné nemoci. Stella utrpěla výduť mozkové tepny a skončila v rehabilitačním zařízení. Vedení podniku tak zůstalo jenom na Johnovi, který měl kvůli nadbytku práce ještě méně času na nemocnou manželku.

„Dny ubíhaly, a stále jsem na to musela myslet,“ vypráví Caviola v rozhovoru pro The Orange County Register. „Napadlo mě, že kdyby si lidi koupili spoustu donutů hned ráno, mohl by zavřít dřív a odejít za svou ženou. Jsou to tak milí a těžce pracující lidé.“

Obešla lidi z místní komunity a společně dali dohromady plán. Donut City zkrátka vykoupí hned zkraje dne a John bude moc odejít za svou manželkou co nejdřív. Nápad se ujal a dnes je celkem běžné, že donuterie má prázdné regály už v deset ráno. John tak může celý zbytek dne strávit se Stellou.

„Jsme za to velmi vděční. Mé ženě se daří den ode dne lépe. Už může mluvit a znovu se učí jíst,“ sdělil médiím dvaašedesátiletý prodejce. Jeden ze zákazníků mu dokonce nabízel, že mu založí profil na crowfundingové stránce GoFundMe, a vybere tak pro ženu peníze na léčbu. John tento návrh však zavrhl s odůvodněním, že má sám dostatek finančních prostředků.

Případ z kalifornského města Seal Beach je krásným příkladem toho, jak dokáže sepjatá komunita pomáhat jedinci v nouzi. Další z pravidelných konzumentů levných a chutných donutů Marc Loopesko na tom však nic zvláštního nevidí. „Roky vidíme, co pro nás dělají. Vždy je budeme podporovat a ještě víc v čase, kdy to nejvíc potřebují,“ uzavírá.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu