válkaČeskoslovenskoobjevy

Zahraniční weby šílí: Ihned všichni kupujte letenky do Prahy!

Zahraniční weby šílí: Ihned všichni kupujte letenky do Prahy!
Zdroj: Instagram.com
+ 5 fotek+ 6 fotek

"Všichni musíte do Prahy!", "Rezervujte letenky ještě dnes!" – tyhle a podobné výkřiky se šíří zahraničními weby. Ptáte se proč? Že by cizinci znovu objevili krásy Karlova mostu a Orloje? No, naše památky jsou sice dechberoucí, ale tentokrát za enormním zájmem o cestu do Česka stojí něco mnohem prozaičtějšího - obyčejný trdelník!

Crazy Eyes 2. března 2016

Čtete správně – trubička z koblihového těsta obalená ve skořicovém cukru, která má největší vlnu popularity dávno za sebou. Jak je tedy možné, že jsou z ní paf až za oceánem? Prodejna Good Food, která sídlí v Karlově ulici přímo v centru matičky Prahy, totiž přišla s geniálním nápadem. Upečené těsto začala zevnitř potírat nutellou nebo borůvkovou marmeládou a plnit krémovou vanilkovou zmrzlinou, případně jahodami se šlehačkou. Z kalorické bomby se stal okamžitě hit a jejími fotkami se plní Instagram bleskovou rychlostí.

Jednou je v pozadí Vltava, podruhé panorama Staroměstského náměstí, ale hlavní motiv je vždy stejný – sladká „prasárnička“, ze které se můžou blahem pominout dokonce i rozmlsaní Američané. Good Food si může gratulovat, vcelku jednoduše stvořila celosvětový hit. Všechny fotky totiž spojuje také další věc – nadšené popisky. „Potřeboval bych tak 12 takových!“, „Čím jsme si zasloužili tolik dobra?“, „Nejlepší věc, co jsem kdy jedla!“ – to je jen pár z nadšených ód na tuhle vylepšenou pochoutku.

A co vy? Možná právě v Praze žijete a jestli ne, rozhodně to do ní máte blíž než fanoušci trdelníkové zmrzliny z USA nebo Ruska. Neměli byste se tak co nejdřív vypravit ten zázrak také otestovat?! My rozhodně půjdeme!

Další články

Zavří­t reklamu