válkaČeskoslovenskoobjevy

Záhadologové šílí blahem, našel se 800 let starý mobil!

Záhadologové šílí blahem, našel se 800 let starý mobil!
Zdroj: mysteriousuniverse.org

Dnešní mobilní telefony mají miliony funkcí a aplikace snad na všechno. Taky jsou ale pekelně křehké, takže je musíte strážit jako oko v hlavě, protože stačí někde lehce zavadit obřím displejem a ukázkový “pavouk” je na světě. Dřív ale mobily tak náchylné nebývaly. A tím dřív nemáme na mysli dobu před patnácti, dvaceti lety, ale rovnou před osmi stovkami let! Klepete si na čelo? Tak čtěte dál…

Crazy Eyes 19. ledna 2016

Konspirační teoretikové předou blahem, nedaleko rakouského Salzburgu byl totiž objeven kamenný artefakt nápadně připomínající mobilní telefon. “Tlačítka” jsou popsána něčím, co silně připomíná mezopotámské klínové písmo, rozluštit ho ale ještě nikdo nezvládl.

Podle milovníků záhad jde o repliku, kterou naši předkové vyrobili poté, co viděli skutečný telefon či vysílačku. A jak je to možné? Za vším samozřejmě stojí mimozemšťané, kteří měli v minulosti navštívit naši planetu a komunikovat pomocí podobných přístrojů. Zajimavá teorie, viďte?

Ale nemusí být vše takové, jak se na první pohled jeví… Archeologové jsou totiž o dost skeptičtější. Záhadný artefakt považují za prachsprostý podvod. A nutno říct, že mají pádné argumenty. Protože mnoho z toho, co konspirátoři tvrdí, jaksi nesedí. Proč by byl například “mobil” ze 13. století popsaný písmem o čtyři tisíciletí starším? Předmět je navíc pozoruhodně dobře zachovalý, takže shoda opravdových znalců historie zní: podvod! A co myslíte vy? Podívejte se na video!

https://www.youtube.com/watch?v=ei

Další články

Zavří­t reklamu