Teleportace je podle vědců nemožná, ale Tudor Pole byl možná skutečně teleportován.

Teleportace je podle vědců nemožná, ale Tudor Pole byl možná skutečně teleportován. | zdroj: messagetoeagle.com


Záhadný případ teleportace majora Tudora Pola zůstává stále nevyřešen

TÉMATA: teleportace | záhady | anglie

user-avatar

Tomáš Chalupa

14. 11. 2017 | 12:45

Major Tudor Pole byl oslavovaný mystik a autor mnoha knih o nadpřirozených jevech, který žil v Sussexu na přelomu 19 a 20. století. Nakonec se i on sám stal účastníkem jednoho nevysvětlitelného úkazu – byl totiž teleportován.

Podivuhodná příhoda se mu stala, když seděl na vlakové zastávce kousek od svého sídla v Sussexu a čekal na vlak do Londýna. Byl deštivý den a vlak měl právě kvůli špatnému počasí zpoždění. Už mu ujel i poslední autobus, takže musel čekat dál. Nakonec se ale rozhodl, že ze zastávky odejde a vrátí se domů. Blížila se šestá hodina a v tu dobu čekal Pole důležitý telefonát. Na zastávce nefungovaly telefony, kvůli počasí spadly linky.

Pak se stalo cosi neuvěřitelného. Jednu chvíli stál Pole na zastávce a o vteřinu později stál doma ve svém sídle. Ten byl ale vzdálen skoro tři kilometry od zastávky. Hodiny v domě ukazovaly přesně šest hodin. Nějaká podivná síla ho přemístila do jeho domu přesně na dobu, kdy očekával onen důležitý telefonát. Ten skutečně proběhl. Teprve poté si Pole všiml, že jeho boty jsou suché a není na nich žádné bláto. Pokud by šel po rozbahněné cestě, jeho obuv by vypadala nepochybně úplně jinak. Stejně tak to bylo s jeho oblečením.

Otázka je tedy jasná, jak se mohl Pole dostat na tři kilometry vzdálené místo, aniž by ušel jediný krok? Jediné vysvětlení je, že prošel teleportací, ovšem ta, jak tvrdí vědci, zatím není možná. Proto zůstává jeho případ stále nevyřešen a nikdo nepřišel s jiným vysvětlením.

Není to však jediný zdokumentovaný případ teleportace. Například v 16. století byl teleportován voják jménem Gil Pérez z Manily do Mexika. To je mnohem delší vzdálenost, než v případě Pola a i v tomto případě neexistuje jiné vysvětlení, než že Pérez byl teleportován přes moře. Ovšem vědci jsou k těmto úkazům skeptičtí. Jsou schopni za určitých laboratorních podmínek teleportovat atomy na krátké vzdálenosti, ale to je ještě hodně vzdálené k tomu, aby bylo možné vůbec uvažovat o teleportaci hmotných objektů. Vysvětlení pro Poleův případ tak nenabízí ani věda. Zbývá tak pouze okultismus a víra v nadpřirozeno, což jsou právě Poleovy domény. Samozřejmě je ve hře také možnost, že si celou věc vymyslel. Ostatně svědci chybí, takže mu jeho příběh nemůže nikdo potvrdit. 

user-avatar

Tomáš Chalupa

14. 11. 2017 | 12:45

Zavří­t reklamu