Neznámý tvor masakruje v Rusku drůbež

Neznámý tvor masakruje v Rusku drůbež | zdroj: rt.com


Záhadný predátor v Rusku vraždí po desítkách kuřata

TÉMATA: zvířata | záhady | rusko

user-avatar

Tomáš Chalupa

6. 08. 2015 | 14:30

Po stovkách zabíjí kuřata ve vesnicích ve Voroněžské oblasti neznámý predátor. Podle farmářů zabíjí vše, co může. Dokladem jsou roztrhaná těla kuřat a slepic, která v sobě mají podezřele málo krve.

V obci Davidovka zabil predátor 23. července 95 kuřat. Další den zabil 45 a 55 kuřat ve dvou jiných usedlostech. „Dostal se skrze drátěný plot a zabil všechnu drůbež vyjma jednoho kusu. Ten jsem dal na jiné místo s trochou jídla a vody. Zvíře se ale vrátilo a zabilo i poslední kuře,“ popisuje vpád tajemného tvora Sergej Golubev.

Při dalším nájezdu zabil 60 hus na jiné farmě. „Slyšela jsem, jak jsou moje husy napadeny. Něco bušilo na dveře stodoly skoro tři minuty,“ říká Elena Končaginová. Veškerá zabitá drůbež má hluboké rány, které mohly způsobit velké drápy nebo tesáky. Na místech masakru vždy bylo překvapivě málo krve, což vyvolává domněnku, že ji tvor pije.

Podobné případy se ve Voroněžském regionu odehrály už před dvěma lety. Ani tehdy nikdo zvíře neviděl a případ byl uzavřen jako útok divokého psa nebo vlka. Nyní ale farmáři tvrdí, že viděli velkého tvora přebíhajícího mezi zahradami a sady. Stopy ukazují na velké zvíře, a pokud je to pes, váží minimálně 40 kilogramů.

„Byl to velmi divný pes. Má hubené tělo, krátkou lesklou tmavohnědou srst, dlouhý čenich a velké tlapy. Nikdy v životě jsem neviděla podobného psa. Když jsem ho zahlédla, vyděsila jsem se a šla jsem sousedce říct, ať si hlídá kuřata,“ říká Elena Ovčarová.

Inspektor Vadim Vasilijev, který byl na místo vyslán, aby věc vyšetřil, konstatuje podobně jako před dvěma roky, že jde o divokého psa. „Ze stop jasně vyplývá, že jde o divokého psa, nebo o dva psy. Mají jednoduše chuť na snadnou kořist v místních kurnících,“  tvrdí Vasilijev. Lidem doporučil najmout si odborníky na odstřel divokých zvířat. 

user-avatar

Tomáš Chalupa

6. 08. 2015 | 14:30

Zavří­t reklamu