válkaČeskoslovenskoobjevy

Záhadné zmizení rodiny Jamisonových, byl jejich dům prokletý?

Záhadné zmizení rodiny Jamisonových, byl jejich dům prokletý?
Zdroj: allthatsinteresting.com

Bobby Jamison, jeho žena Sherilyn a jejich šestiletá dcerka Madyson žili v poklidu ve svém domě v Eufaule až do 8. října roku 2009. Pak všichni zmizeli.

Tomáš Chalupa 28. července 2018

Všichni tři toho dne zmizeli ze svého domu, aniž by dali komukoliv vědět nebo se našla jediná stopa po tom, kam vlastně šli. Policie po nich vyhlásila pátrání a po pár dnech našla jejich pick-up. To ale vyvolalo více otázek než odpovědí.

Vozidlo bylo nalezeno v Latimer County, hodinu jízdy od jejich domova. Rodina tu plánovala koupit čtyřicetiakrový pozemek a zřejmě si ho šla prohlédnout. Ovšem to, co se našlo ve vozidle, bylo velmi neobvyklé. Ve voze byl totiž pes, kterého rodina měla. Byl značně podvýživený, ale naživu. Také tam byly telefony a další věci, bez kterých člověk neopouští na dlouhý čas svůj domov. Zcela zjevně rodina odešla jen na chvíli, ale z nějakého důvodu se do vozu už nevrátila.

Ve voze bylo nalezeno také 32 tisíc dolarů v hotovosti. Oba manželé přitom byli handikepovaní a rozhodně neměli žádné velké finance nebo úspory. Nebylo jasné, kde se tak velká suma u nich vzala. Policisté začali podezřívat dvojici, že v jejich zmizení hrály nějakou roli drogy, které možná pro někoho vezli.

Policie pročesávala okolní lesy, ale nenašla po Jamisonových ani jedinou stopu. Vyšetřovatelům vrtala celá věc stále více v hlavě. Cosi tu nehrálo. Jenže případ se dále nepohnul a zůstal u ledu až do roku 2013.

To se poblíž místa, kde bylo nalezeno vozidlo, našly dvě kostry dospělých lidí a jednoho dítěte. Forenzní patolog potvrdil, že to jsou Jamisonovi. Nebylo ale možné stanovit příčinu smrti. Policie znovu otevřela případ jejich zmizení. Policie dokonce zveřejnila video z bezpečnostní kamery na domě z onoho dne, kdy Jamisonovi odjeli. Byl na něm vidět Bobby Jamison a jeho žena, jak chodí z domu do auta a zase zpět. Zjevně balili věci před odjezdem. Také se zjistilo, že nedlouho předtím navštívil Jamison místního pastora a řekl mu, že jejich dům je prokletý a že v něm sídlí dva až čtyři duchové.

V domě se také našla Satanská bible, koupená zřejmě jako žert. Nicméně matka Sherylin se domnívala, že se pár zapletl s nějakou sektou a byl zavražděn jejími členy. Policie se však držela jiné stopy, která ukazovala na to, že to byl Bobby, kdo odvezl celou rodinu do lesa, tam ženu a dceru zabil a pak nejspíš spáchal sebevraždu. Sherylin totiž napsala Bobbymu před odjezdem dvanáctistránkový dopis, který ukazoval na to, že manželství nefungovalo. Na druhou stranu kromě dopisu pro tuto hypotézu neexistoval jediný důkaz.

Další teorií bylo, že za smrtí rodiny stál Bobbyho otec Bob Dean Jamison. Bobby podal žádost, aby mu bylo soudně zabráněno přibližovat se k jeho rodině. Otec prý byl násilník, vyhrožoval rodině opakovaně zabitím a také bral drogy a stýkal se s místními gangy. Ovšem v době zmizení Jamisonových byl na tom Bob Dean zdravotně zle, pobýval často v nemocnici a dva měsíce po jejich zmizení zemřel. Podle jeho bratra nebyl ve stavu kamkoliv chodit nebo dokonce někoho zabít.

Případ budil svého času velkou pozornost a dodnes nebyl vyřešen. Je evidováno mnoho více či méně pravděpodobných teorií, proč rodina Jamisonových zmizela, ale ani jedna nebyla podepřena důkazy. Ve hře tak zůstává stále i možnost, kterou zmínil pastor – odešli, protože jejich dům byl prokletý.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu