Kde byl Brian Stone tři dny a na jaké podivné místo se to dostal?

Kde byl Brian Stone tři dny a na jaké podivné místo se to dostal? | zdroj: messagetoeagle.com


Záhadné zmizení Briana Stonea

TÉMATA: zmizení | záhady | děti | tajemné případy | podzemí

user-avatar

Tomáš Chalupa

20. 02. 2019 | 12:00

K podivnému případu zmizení došlo v roce 1986 v anglickém městečku Shawbury. Pětiletý Brian Stone si hrál na dvorku za domem pod dohledem své matky. O pět minut později chlapec jednoduše zmizel a další tři dny ho nikdo neviděl.

Chlapec přitom nemohl být daleko. Musel být někde v okruhu pár desítek metrů. Matka ho neúspěšně hledala a pak zavolalal policii. Ta vyhlásila pátrání, do kterého se jako dobrovolníci zapojilo mnoho lidí ze Shawbury. Nikdo nebyl schopen po malém Brianovi najít jedinou stopu. Mohl být unesen? Nebo kam vlastně zmizel?

Po třech dnech byl nalezen živý a zdravý, ale velmi unavený a žíznivý. Jeho příběh je ale podivný. Brian vypověděl, že šel jen k nedalekému hájku, jen na rohu domu, skutečně pár desítek metrů. Jenže tam našel díru do země a rozhodl se ji prozkoumat. Vlezl do úzkého rovného tunelu. Prolezl jím a dostal se údajně na zcela podivné místo.

Nesvítilo tam slunce, bylo tam přítmí, obloha byla tmavě zelená. Vlastně vše kolem včetně půdy mělo různé odstíny zelené nebo khaki. Kolem se pohybovala neznámá malá zvířata, která mávala končetinami, jako by předstírala ptačí let. Ale nelétala. Byla ale pokryta zeleným peřím s oranžovými skvrnami.

Na místo přišla jedna žena a dva muži. Jejich pokožka byla zelená a vlasy hnědé. Vypadali zvláštně. Kůže jim prý jakoby světélkovala. Muž se ho dotknul jakýmsi přístrojem, a to je poslední věc, kterou si Brian pamatoval. Pak už jen to, jak se probral, když jej našla policie. Ležel kousek od domu a všude chodili ustaraní lidé, kteří jej hledali.

Celá věc se samozřejmě může vykládat jako Brianovo blouznění nebo snad sen. Ale stále zůstává otázka, kde tedy vlastně tři dny byl. Místo, kde byl nalezen, bylo prohledáno důkladně několikrát, bylo naprosto nemožné, aby si chlapce u stromu nikdo tři dny nevšiml, zatímco jej hledala půlka města.

Doktor Briana prohlédl a konstatoval, že v sobě nemá žádné drogy ani stopy jiných chemických látek. Nepodařilo se nikdy najít žádný tunel ani podzemní prostory, nic z toho, co chlapec vypověděl, se nepotvrdilo. Ale současně dodnes nikdo neví, kde se ony tři dny Brian nacházel.

user-avatar

Tomáš Chalupa

20. 02. 2019 | 12:00

Zavří­t reklamu