Meteorit pozorovaný nad USA mohl zničit Airbus egyptských aerolinek | zdroj: mysteriousuniverse.org


Záhada zříceného Airbusu u Egypta vyřešena? Prý stroj zasáhl meteorit!

TÉMATA: záhady | nehody | katastrofy | letadla

user-avatar

Tomáš Chalupa

26. 05. 2016 | 11:30

Veřejnost i odborníci zatím tápou ohledně příčiny zřícení letu MS 804 ve Středozemním moři. Co stálo za zřícením Airbusu A 320 se zatím neví, i když jedna teorie se už objevila.

V oblasti, kde letadlo spadlo, pozorovali turečtí piloti z jiného letadla UFO, což nahlásili letovému řízení. Navíc dva dny před zřícením letadla v atmosféře vybuchl velký meteorit. Je možné, že jeho úlomky, které postupně dopadaly na Zemi, zasáhly i nešťastný let egyptských aerolinií?

Průlet meteoritu byl zaznamenán 17. května a pozorován byl nad územím Spojených států, konkrétně nad státy Maine, Vermont, New Hampshire, New Jersey, Massachusetts, New York, Rhode Island, Pensylvánie a Connecticut. Váha tělesa se odhaduje na  10 000 tun. Úlomky meteoritu mohly dopadnout prakticky kdekoliv. Byly prý detekovány ruskou meteorologickou stanicí v Tádžikistánu . Je tedy možné, že se dostaly i nad oblast Středozemního moře. 

Přesto je teorie o meteoritu podle odborníků nepravděpodobná. Letadlo se ve vzduchu pohybuje vysokou rychlostí, takže pravděpodobnost zásahu je v tomto případě naprosto minimální. Zatím žádný podobný případ nebyl hlášen, žádné letadlo nikdy nebylo svrženo z oblohy meteoritem. Pokud by se však hypotéza potvrdila, měl by let MS 804 smutné prvenství.  

user-avatar

Tomáš Chalupa

26. 05. 2016 | 11:30

Zavří­t reklamu