válkaČeskoslovenskoobjevy

Záhada zříceného Airbusu u Egypta vyřešena? Prý stroj zasáhl meteorit!

Veřejnost i odborníci zatím tápou ohledně příčiny zřícení letu MS 804 ve Středozemním moři. Co stálo za zřícením Airbusu A 320 se zatím neví, i když jedna teorie se už objevila.

Tomáš Chalupa 26. května 2016

V oblasti, kde letadlo spadlo, pozorovali turečtí piloti z jiného letadla UFO, což nahlásili letovému řízení. Navíc dva dny před zřícením letadla v atmosféře vybuchl velký meteorit. Je možné, že jeho úlomky, které postupně dopadaly na Zemi, zasáhly i nešťastný let egyptských aerolinií?

Průlet meteoritu byl zaznamenán 17. května a pozorován byl nad územím Spojených států, konkrétně nad státy Maine, Vermont, New Hampshire, New Jersey, Massachusetts, New York, Rhode Island, Pensylvánie a Connecticut. Váha tělesa se odhaduje na 10 000 tun. Úlomky meteoritu mohly dopadnout prakticky kdekoliv. Byly prý detekovány ruskou meteorologickou stanicí v Tádžikistánu . Je tedy možné, že se dostaly i nad oblast Středozemního moře.

Přesto je teorie o meteoritu podle odborníků nepravděpodobná. Letadlo se ve vzduchu pohybuje vysokou rychlostí, takže pravděpodobnost zásahu je v tomto případě naprosto minimální. Zatím žádný podobný případ nebyl hlášen, žádné letadlo nikdy nebylo svrženo z oblohy meteoritem. Pokud by se však hypotéza potvrdila, měl by let MS 804 smutné prvenství.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu