válkaČeskoslovenskoobjevy

Záhada z americké nemocnice: Koho tento kocour navštíví na pokoji, zemře

Pečovatelské a rehabilitační středisko v americkém Rhode Island má jednu kuriozitu. Jeho prostory totiž obývá domácí mazlíček, který má zvláštní schopnost předvídat, kdo zemře.

Simona Knotkova 6. května 2016

Kocour Oscar pozornost médií poprvé získal v roce 2007. Personál si tehdy začal všímat podivné shody náhod, kdy pacienti, které zvíře navštívilo a chvilku u nich pobylo, vzápětí umírali. První případy ještě nebrali moc vážně. Postupně jich ale přibývalo a scénář byl stále stejný.

Oscar vždy vyjde do pokoje, zavětří čumáčkem a buď v pokoji zůstane, nebo z něho odejde. Když zůstane a usadí se u ležícího na posteli, pracovníci nemocnice už ví, že nastal jeho konec a volají rodině. Je snad kocour skutečně jasnovidcem?

Nabízelo by se i jedno racionálnější vysvětlení. V těle umírajícího už pomalu nastává proces rozkladu a Oscar má možná natolik vyvinutý čich, že to po pachu dokáže rozpoznat.

Jeho přítomnost na pokoji ale pacienti neberou s úděsem a naopak je uklidňuje. Ať už je pravda jakákoliv, Oscar je zkrátka neobvyklé zvíře.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu