válkaČeskoslovenskoobjevy

Záhada pokračuje. Monolit se objevil (a zase zmizel) taky v Rumunsku

Záhada pokračuje. Monolit se objevil (a zase zmizel) taky v Rumunsku
Zdroj: Profimedia

Invaze monolitů pokračuje. Po objevu v utažské poušti se kovový panel objevil také v rumunském městě Piatra Neamț.

Simona Knotkova 3. prosince 2020

Trojúhelníková struktura vysoká skoro čtyři metry se objevila na kopci Batca Doamnei nedaleko pozůstatků daciánské pevnosti. Je tomu přitom jen pár dní, co byl podobný monolit objeven také v americkém státě Utah.

Thumbnail # Piloti během průletu nad pustou krajinou narazili na tajemný monolit. Dali ho tam mimozemšťané?
Mohlo by Vás zajímat:

Piloti během průletu nad pustou krajinou narazili na tajemný monolit. Dali ho tam mimozemšťané?

„Není důvod panikařit, že ve vesmíru existuje nějaký život. Podle mě je to dílo nějakých mimozemských, drzých, příšerných puberťáků, kteří opustili své domovy u UFO rodičů a po celém světě začali vysazovat kovové monolity. První se tak stalo v Utahu, podruhé v Piatra Neamț. Je pro mě ctí, že si vybrali zrovna naše město,“ napsal ve facebookovém příspěvku starosta Andrei Carabelea.

Stavba, kterou někteří svědci označili za výtvor „špatného místního svářeče“, na místě dlouho nepobyla a krátce po svém objevení za neznámých okolností zase zmizela. Stejný osud potkal také monolit v americké poušti, jehož náhodné odhalení se na konci listopadu stalo virálem. Nadšencům z internetových diskuzí se podařilo najít jeho přesnou polohu, což do odlehlé oblasti přilákalo davy turistů. Ani on se ale dlouho na utažském slunci neohřál a po zásahu skupinky čtyř neznámých mužů byl odstraněn. Jejich počínání zachytil coloradský fotograf Ross Bernards, který se na místo vypravil.

„Převrhli ho. Poté, co s hlasitým žuchnutím dopadl na zem, jeden z nich řekl: ‚Tohle je důvod, proč v poušti nenecháváš odpadky.‘ Strukturu pak rozložili na kousky a naložili ji do trakaře. Dávali si záležet, aby po sobě nezanechali žádné stopy,“ řekl muž stanici KSTU-TV.

Thumbnail # Sayhuitský monolit dodnes mate odborníky, žila v Peru neznámá civilizace?
Mohlo by Vás zajímat:

Sayhuitský monolit dodnes mate odborníky, žila v Peru neznámá civilizace?

I když se na monolit přišlo teprve letos v listopadu, podle záběrů na Google Earth tam stavba byla minimálně od roku 2015 nebo 2016. Mluvčí ministerstva veřejné bezpečnosti v Utahu Nick Street je názoru, že tam stavba mohla stát klidně už půlstoletí. „Je to typ materiálu, který se nerozkládá vlivem přírodních živlů. Může být jenom pár let starý, kdo ví. Neexistuje způsob, jak bychom mohli jeho skutečné stáří zjistit,“ uvedl Street.

Nejpravděpodobnějším autorem je avantgardní umělec John McCracken, který se podobným druhem staveb zabýval. Zemřel v roce 2011.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu