Luxusní sídlo začíná pomalu chátrat.

Luxusní sídlo začíná pomalu chátrat. | zdroj: dailymail.co.uk


Záhada opuštěného sídla: Proč majitelé náhle opustili dům a nechali v něm všechny jeho věci?

TÉMATA: urbex | bydlení | velká británie

user-avatar

Simona Knotková

31. 05. 2020 | 09:00

Pozornost médií zaujaly fotografie urbexového průzkumníka, který vnikl do domu nedaleko britské obce King's Langley. Tři roky neobývané sídlo s kompletním vybavením budí dojem, jako by ho jeho obyvatelé museli zčistajasna opustit.

Rozehraná partie šachů. Dřez plný špinavého nádobí. Auta zaparkovaná před domem. Honosný dům stojící blízko britské obce King's Langley vypadá, jako by se v něm každou chvilkou měli znovu objevit jeho obyvatelé. Ti tam už ale podle všeho přes tři roky nebyli. Na opuštěné sídlo, které se zastavilo v čase, narazil nejmenovaný urbexový průzkumník.

"Byl to úžasný dům. Už jsem viděl hodně míst, a většina z nich byla v mnohem horším stavu. Vypadalo to tam, jako by se obyvatelé doslova zvedli uprostřed noci a utekli bez jakýchkoliv zavazadel. Zůstali tam dokonce i jejich kartáčky," řekl o snímcích, které zaujaly britská média a podnítily je k dalšímu hledání informací.

Jak vyplavalo na povrch, náhlý odchod rodiny byl záhadou i pro lidi ze sousedství. "Každý den jsem tudy jezdil na koni. Jednou jsem si všiml, že ti lidé prostě zmizeli. Zprvu jsem si myslel, že jenom někam odjeli a zase přijedou, ale nikdo se už nevrátil. To je na tom to nejzáhadnější. Nikdo z okolí nemá ponětí, co se s nimi stalo a proč se jednoho dne prostě zvedli a odešli. Očividně měli spoustu peněz, protože je to velký dům. Pořád se tam pohybovala kopa různých lidí," sdělil kupříkladu jeden muž.

Podobně mluvila i další žena: "Vím, že se tomu chlápkovi, co tam žil, říkalo Thanos. Jejich strom mi jednou spadl na pole, kde jsem měla koně. Všechno vyřešil a dal mi své telefonní číslo, které jsem ale ztratila. Je taková škoda, že dům je dnes opuštěný a chátrá. Vždycky byl plný lidí, ať už to byli pracovníci nebo třeba rodina."

Novinářům se nakonec podařilo vypátrat identitu obyvatel. I tak ale zůstává záhadou, proč museli náhle opustit své obydlí. Podle úředních záznamů dům patří řeckému milionářovi, sedmdesátiletému Athanasiosi Tachmintzisovi. Pozemek zakoupil v roce 1999 a společně s manželkou Sharon, která zemřela v roce 2004, s ním v domě žili také jeho dvě dcery a nejméně jeden ze tří synů.

Do sídla nahlédněte v naší galerii.

user-avatar

Simona Knotková

31. 05. 2020 | 09:00

Zavří­t reklamu