Jezero Crescent, kde byla nalezena podivná mrtvola.

Jezero Crescent, kde byla nalezena podivná mrtvola. | zdroj: thevintagenews.com


Tajemná dáma z jezera: Její mrtvé tělo se proměnilo v mýdlo

TÉMATA: vraždy | záhady

user-avatar

Tomáš Chalupa

9. 08. 2018 | 12:30

V jezeře Crescent byla nalezena mrtvola ženy v podivném stavu. Patologové nic podobného nezažili. Mrtvola jako by byla z vosku nebo mýdla. Pro policii byl problém ji identifikovat a najít vraha.

K vraždě došlo už v roce 1937, tělo ale bylo nalezeno v jezeře Crescent až v červenci roku 1940. Dlouho nebyla známa totožnost ženy, která byla označována jen jako „Dáma z jezera“. Mrtvola byla zabalena pečlivě do dek, takže i když ležela ve studených vodách jezera tři roky, byla v zachovalém stavu. Ovšem bylo na ní cosi znepokojujícího. Vědcům připadalo, jako by bylo z vosku nebo mýdla. „Nikdy jsem neviděl mrtvolu, jako je tato. Maso je pevné, jako by bylo z vosku,“  řekl k tomu doktor Kaveney, který se podílel na ohledání mrtvoly. Tělo mělo být podle přírodních zákonů zcela měkké a shnilé. Tohle však nejevilo žádné známky rozkladu.

Přišlo se na to, že v jezeře jsou poměrně vzácné minerály, jejichž koncentrace tělo takto zvláštně nabalzamovala. Svou roli sehrála také studená voda. Minerály rovněž velmi dobře reagovaly s podkožním tukem.

Vyšetřování byl velký oříšek, protože chyběly otisky prstů, a tělo bylo ve stavu, ze kterého se nedalo prakticky nic určit. Ale daly se určit příčiny smrti, kterými byly opakované brutální údery a škrcení. Šlo tedy nepochybně o vraždu. Mrtvé tělo patřilo servírce jménem Hallie Illingworth

Nakonec kriminalisti odhalili, že zavražděnou ženou byla servírka Hallie Illingworthová, která pracovala v restauraci u jezera a zmizela beze stopy před třemi lety. Její manžel, řidič kamionu, tehdy všude rozhlašoval, že ho opustila kvůli jinému muži. Jenže od té doby jakoby se po ní slehla zem. Nevěděla o ní ani rodina, ani známí.

Právě manžel byl vrahem. Po smyšleném odchodu své ženy se znovu oženil a odstěhoval se, pak se rozvedl a našel si další známost. Žil s Elinore Pearsonovou, když si pro něj přišla policie. U soudu popíral veškerá obvinění a tvrdil, že jeho žena byla naživu, když od něj odešla.

Přesto byl odsouzen na doživotí za vraždu, byť si odseděl pouhých devět let a pak byl podmínečně propuštěn. Vrátil se zpět domů, kde žil spokojeně až do smrti.

témata

user-avatar

Tomáš Chalupa

9. 08. 2018 | 12:30

Zavří­t reklamu